Sobota 13.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice
Strana 2
Všechny strany

skolky

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městského úřadu Náchod za účasti místostarosty Františka Majera, vedoucí odboru Ivety Lukešové a zástupců náchodské nemocnice – personálního náměstka Martina Kyntery a ombudsmanky Renaty Duškové. Hlavním tématem byla možnost spolupráce a nabídka míst v náchodských mateřských školách pro děti zaměstnanců ON Náchod.

"Město je zřizovatelem mateřských škol a je v celku logické, že se snažíme hledat cesty, jak vyjít vstříc managementu nemocnice a pomoci při zajištění personálu. Jednou z možností je právě umožnit maminkám na mateřské dovolené návrat do zaměstnání prostřednictvím zajištění odpovídajícího zázemí pro jejich děti," komentoval jednání místostarosta pro oblast školství František Majer.

Zápisy do náchodských mateřských škol pro školní rok 2019/2020 se uskuteční ve dnech 6. a 7. května 2019. Až po jejich skončení bude zřejmé, jak se naplní kapacita jednotlivých MŠ.

Debatovalo se i o možnosti zřízení firemní mateřské školky. "Tímto jednáním se chceme pro naše zaměstnance vytvořit takové podmínky, aby mohli své dítě do školky umístit již od 2 let věku či zajistit umístění dítěte tak, aby mohli vykonávat 12 hodinové směny," upřesnil personální náměstek Martin Kyntera.

"Jsme připraveni jednat i o možnosti rozšíření pracovní doby MŠ, uvědomujeme si, že pokud chceme kvalitní dostupnou zdravotní péči, je naší úlohou, jako města, vytvořit k tomu podmínky," dodal místostarosta František Majer.

V náchodské nemocnici je tato forma benefitu již dlouho diskutovanou otázkou. Protože se poptávka v čase mění, dohodli se zástupci města i nemocnice na průzkumu aktuálních požadavků a následně pak s ohledem na výsledky zápisu do MŠ pak společně zvolí vhodnou variantu, jak nejlépe vyjít vstříc zdravotníkům.

obrazek_10

obrazek_10
zpět na článek

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře