Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodské Déčko se pyšní mimořádným úspěchem

Náchodské Déčko se pyšní mimořádným úspěchem

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodské Déčko se pyšní mimořádným úspěchem
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

pec1Aktivity mezinárodního oddělení náchodského Střediska volného času Déčko mají už dlouholetou tradici. Mezinárodní projekty se v Déčku realizují již od roku 1995, v programu Mládež v letech 2000-2007, resp. Mládež v akci, od jeho počátků v roce 2007.

Za tu dobu náchodští uskutečnili či koordinovali celkem 40 projektů (22 projektů Evropské dobrovolné služby, osm výměn mládeže, tři školení a semináře pro pracovníky s mládeží, čtyři národní iniciativy mládeže s dopadem do místní komunity - vznik klubu Hnízdo, dvě nadnárodní iniciativy mládeže a jednu dlouhodobou stáž jednoho pracovníka v zahraničí a jednu krátkodobou "study visit" skupiny pedagogů v Portugalsku).

Od roku 2011 hostilo Déčko téměř 50 dobrovolníků Evropské dobrovolné služby. "Ve svých projektech klademe důraz na aplikaci nových metod a postupů, podporu účastníků a jejich osobní rozvoj, ale také například na sociální začleňování a zapojení místní komunity," upřesnila Kateřina Hiebschová z náchodského Déčka.

Ředitelka Déčka Ludmila Pohanková k tomu dodala: "V minulosti se zapojila do nějakého mezinárodního projektu nebo účastnila odborné stáže v zahraničí, vesměs pořádané Agenturou Mládež v akci nebo Národním institutem dětí a mládeže, většina pracovníků Déčka."

Proto není žádnou náhodou, že začátkem listopadu byla Středisku volného času Déčko Náchod udělena v rámci programu Mládež v akci Domem zahraniční spolupráce PEČEŤ KVALITY za dlouhodobou úspěšnou realizaci kvalitních projektů právě v oblasti práce s mládeží.

O radost z tohoto ocenění a úspěchu se představitelky Déčka - Ludmila Pohanková a Kateřina Hiebschová - přišly podělit i se starostou Náchoda Janem Birke. Při setkání došla řeč i na další plány, které Déčko připravuje a inspiraci si jeho zástupci přivezli právě z nedávné stáže v Portugalsku, kde během deseti dní navázali kontakty s mládežnickými organizacemi zaměřenými na široký průřez činností s mládeží - od sociální práce až po organizace zaměřené na europrojekty. Velmi důležitý byl kontakt se samosprávou města Cascais, které se uchází o titul Město mládeže - European Youth Capital 2017.

"Myšlenka získání titulu Evropské město mládeže, se kterou mě déčkaři seznámili, mě pochopitelně nadchla. V návaznosti na titul Evropské město sportu, které Náchod získal jako jedno z prvních českých měst, to považuji za velmi prestižní záležitost a především otevření velkých možností do budoucna při přípravě nových projektů. Reálně je možné se ucházet o titul v roce 2019 a já udělám maximum, co je v mých silách, aby se Náchod a náchodské Déčko Evropským městem mládeže stalo," uvedl starosta Jan Birke.

Zdroj www.mestonachod.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře