Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodské autobusové nádraží kandiduje na stavbu roku

Náchodské autobusové nádraží kandiduje na stavbu roku

Email Tisk PDF

nadrCo má společného autobusové nádraží v Náchodě, rekonstrukce komunikace ze Rtyně do Hronova nebo hradecká městská knihovna? Je to účast v letošním ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje. Do té se přihlásil stejný počet účastníků jako v loňském roce, tedy dvanáct. Kdo z nich uspěl, se veřejnost dozví na podzim.

Nominací to však pouze začíná. Před tím, než bude možné vyhlásit vítěze a další oceněné stavby, zbývá ještě hodně práce. V září bude jednotlivé adepty objíždět odborná komise složená ze zástupců všech spolupořadatelů této prestižní soutěže. A práci bude mít velice pestrou.

Mezi dvanácti přihlášenými stavbami je několik objektů sloužících rekreaci v Krkonoších, stadion hradecké Slavie, nové digitální planetárium, přestavba bývalé cihelny na multifunkční objekt i rodinné domy.

"V Královéhradeckém kraji se nachází velké množství architektonických památek, o které je nutné se postarat. Důležité je však také to, aby hodnotné stavby vznikaly i v současnosti a budoucnosti a region neztrácel svou atraktivitu kvůli degradaci krajiny. Proto Královéhradecký kraj tuto soutěž podporuje a přímo se podílí na jejím pořádání," vysvětlil náměstek hejtmana Otakar Ruml, v jehož odpovědnosti je oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

V minulém roce byly uděleny hned dva tituly Stavba roku a dále dvě čestná uznání a zvláštní cena poroty. Krajskou soutěž o stavbu roku vyhlašuje Královéhradecký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové.

Nominované stavby.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře