Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodská stavebka získala další významný grant

Náchodská stavebka získala další významný grant

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodská stavebka získala další významný grant
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

stav1VOŠ a SPŠ stavební arch. Jana Letzela v Náchodě se daří úspěšně získávat finance z různých grantů. Roky 2013 až 2015 byly ve znamení velkolepého projektu s názvem Jeden kruh: tělo - mysl – duch. O co se vlastně jednalo?

Cílem projektu bylo nalezení cesty k intenzivnější podpoře rozvoje opomíjených složek osobnosti mladých lidí. I v dnešní době se snažíme vychovávat mládež všestranně vzdělanou, rozvíjet její schopnosti mravní, manuální i tělesné. Grant byl zaměřen na pět klíčových aktivit s řadou výstupů.

Při hodinách tělesné výchovy si žáci připomněli staré sokolské heslo "Ve zdravém těle zdravý duch." Vzájemně si poměřili síly ve volejbale, plavání, gymnastice, horolezení. Podařilo se opravit školní lezeckou stěnu. Učitelé tělocviku a další zájemci absolvovali kurz zaměřený na horolezení. Nakoupilo se nové vybavení na volejbal, gymnastiku a další výukové materiály.

Druhá aktivita s názvem Miluj svou planetu Zemi se snažila zvýšit zájem studentů o ekologii. První ročníky si vyzkoušely workshopy v ekocentru Rýchory a Střevlík. Třeťáci zase navštívili přečerpávací vodní elektrárnu v Dlouhých Stráních. Díky grantu se také zakoupily do školy koše na třídění odpadu a před vchodem do hlavní budovy se podařilo přeměnit zeleň podle vítězného studentského návrhu.

Již od prvního ročníku se studenti naší školy seznamují s odbornou praxí. Díky tomuto grantu jsme mohli uspořádat ještě více exkurzí do stavebních firem a výroben stavebních hmot. Navštívili jsme jich celkem čtrnáct, za zmínku stojí např. exkurze v Holcimu, Ytongu, Porfixu, Bestu, Kasperu nebo Bramacu. Budoucí stavaři jezdí rádi také sbírat zkušenosti na stavební veletrhy do Brna nebo do Prahy. Ve větší míře se konaly také odborné přednášky přímo v prostorách naší školy.

Třetí klíčová aktivita Ze školní lavice přímo do praxe přinesla také velké výhody pro učňovské obory. Při hodinách ekonomiky byli žáci seznámeni se základy finanční gramotnosti v podání ekonomických analytiků. Čtvrtá klíčová aktivita nesla název Živote, chci se s tebou poprat.

Abychom ještě více patřili mezi moderní a kvalitně vybavené školy v našem regionu, tak k tomu nám pomohla poslední klíčová aktivita nazvaná Moje škola nově, všude "onlajnově". Podařilo se vytvořit a konfigurovat WiFi síť v hlavní budově. Proběhla školení ICT jak pro zaměstnance, tak pro žáky.

Grant Jeden kruh: tělo - mysl – duch, který byl financován z investic do rozvoje vzdělávání, přinesl škole 2 096 652,32 Kč. Všichni, kteří se na tomto grantu podíleli, si zaslouží velkou pochvalu.

Foto archiv školy

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře