Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodská nemocnice modernizuje radiodiagnostické oddělení

Náchodská nemocnice modernizuje radiodiagnostické oddělení

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodská nemocnice modernizuje radiodiagnostické oddělení
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

3Mimo hlavní výstavbu nového pavilonu v Oblastní nemocnici Náchod se pomalu dokončují také stavební práce na modernizaci prostor pro radiodiagnostické oddělení. To nabídne zanedlouho nejenom lepší prostředí pro pacienty, ale také kvalitnější diagnostiku díky novým přístrojům. Některé už slouží v původních vyšetřovnách, na další se zatím čeká a budou jimi vybaveny renovované prostory. V těchto dnech například oddělení zprovoznilo mamograf, který zlepší možnosti diagnostiky rakoviny prsu.

V rámci digitalizace rentgenových pracovišť probíhají od podzimu loňského roku stavební úpravy stávajících prostor v budovách A a D v dolním areálu. Dojde tak zanedlouho k přestěhování některých diagnostických přístrojů, aby měli pacienti v areálu jednodušší přístup na potřebné vyšetření. Místnosti původního ředitelství v ambulantním pavilonu tak ustoupily ultrazvukovým vyšetřovnám a místo původního ultrazvuku bude nově skiagraf. Ředitelství se přestěhovalo provizorně do prostor IT oddělení. V budově D pak v 1. NP došlo k úpravě pracoviště rentgenu na vyšetřovnu ultrazvuku, nově vzniklo zázemí pro personál a recepce s kartotékou.

"Stavební úpravy již pomalu postupují do finále a nyní se budou vybavovat nábytkem a přístroji. Plné zprovoznění očekáváme na přelomu dubna a května," popisuje současný stav technický náměstek ON Náchod Miroslav Bůžek. Stavební práce obnášely kompletní rekonstrukci, tedy vybourání stávajících příček, podlah i podhledů, provedení nové instalace vzduchotechniky či nenosných lehkých příček a položení nových podhledů i podlah. Drobné stavební práce proběhnou i v budově B v horním areálu.

Přestavbu za více jak 14,3 milionu korun bez DPH financuje Královéhradecký kraj. "Na stavbu jsem se jezdil pravidelně osobně dívat a jsem rád, že tato krajská zakázka běží dle plánu. Také že se podařilo udržet chod oddělení a zaměstnanci nemocnice i pacienti ji zvládli i za provozu bez velkých komplikací. Nové prostory budou pro pacienty jistě komfortnější a v areálu lépe přístupné. Radiodiagnostické oddělení se po dostavění nového pavilonu bude stěhovat, ale s těmito prostory se počítá pro jiná oddělení," řekl k záměru přestavby náměstek hejtmana Ing. Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví.

Nejenom prostory, ale i nové přístroje

Radiodiagnostické oddělení kromě nových prostor prochází také obměnou přístrojového vybavení. V těchto dnech například uvedlo do provozu nový mamograf Planmed clarity, který nemocnice zakoupila z vlastních prostředků za 7 milionů korun. "Jde o mamografické zařízení se stereotaktickou jednotkou a přímou digitalizací obrazu, které slouží k diagnostice a prevenci nádorových onemocnění prsu. Tento moderní přístroj zajišťuje diagnostiku na nejvyšší úrovni. Ročně zde provedeme zhruba 8-10 tisíc vyšetření, které je nyní pro pacienty šetrnější, neboť se snížila míra využívaného záření," uvádí primář oddělení MUDr. Marek Strnad.

Nemocnice také zajistí v případě pozitivního nálezu další komplexní péči o pacienta včetně operativy a následné péče. Kromě mamografu již má nemocnice v provozu i další přístroje, které získala za pomoci dotací IROP. Jde o ultrazvuky za více než 23 milionů korun. Dotace pokryly zhruba 19,5 milionu. Těmito přístroji budou vybaveny jak zrekonstruované prostory, tak i další oddělení nemocnice nebo nemocnice v Broumově.

Právě probíhající revitalizaci náchodské nemocnice a s tím související nové vybavení jednotlivých pracovišť vítá také vedení města Náchoda. "Průběžně velmi úzce spolupracujeme s managementem nemocnice na vytvoření odpovídajících podmínek pro naše občany a pacienty nemocnice během její rekonstrukce. Osobně jsem rád za každý posun v oblasti poskytování zdravotní péče a diagnostiky v naší nemocnici, za každý nový přístroj. Naším úkolem je vytvořit kvalitní zázemí nejen pro pacienty, ale i lékaře a zdravotní personál, ti všichni jsou naši občané," dodal starosta Jan Birke.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře