Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchod už má koalici pro nadcházející volební období

Náchod už má koalici pro nadcházející volební období

Email Tisk PDF

podpisSmlouva o vytvoření koalice na náchodské radnici byla podepsána již v neděli 12. října 2014 krátce po poledni. Tato smlouva zakotvuje vzájemnou dohodu o členech vedení radnice a rozdělení mandátů členů rady města v poměru 5 (ČSSD) - 2 (Patrioti) - 2 (KDU-ČSL). Starostou města bude navržen s největší pravděpodobností Jan Birke (ČSSD), místostarostou Tomáš Šubert (Patrioti).

V komunálních volbách, které proběhly ve dnech 10. - 11. října 2014, získala v Náchodě nejvyšší počet mandátů ČSSD, tj. 13. Tři mandáty získali Patrioti města Náchoda a další tři Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL). Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM), TOP 09 a uskupení Nezávislých kandidátů a Strany Zelených získali po dvou mandátech. Do městského zastupitelstva byl zvolen lídr kandidátky Východočeši a lídr kandidátky Starostové a Nezávislí. Zastupitelstvo města Náchoda bude mít v nadcházejícím volebním období stejný počet členů jako doposud, tzn. 27.

Na pozici uvolněných zastupitelů tedy dojde k významné změně oproti předcházejícím volebním obdobím. Město Náchod nebude mít již na uvolněných postech dva místostarosty, ale pouze jednoho.

V nejbližších týdnech bude podepsána také Smlouva o koaliční spolupráci, která bude obsahovat programové prohlášení - to je veřejně přístupnou částí uvedené smlouvy. Smlouva o koaliční spolupráci bude konkrétně specifikovat obsazení jednotlivých výborů a bude podepsána všemi 19 koaličními zastupiteli. Obsahem je i definování způsobu komunikace mezi partnery, řešení sporných otázek a další.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře