Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchod se připravuje na letní turistickou sezónu – proměnou prošel informační panel na Karlově náměstí

Náchod se připravuje na letní turistickou sezónu – proměnou prošel informační panel na Karlově náměstí

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchod se připravuje na letní turistickou sezónu – proměnou prošel informační panel na Karlově náměstí
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

IMG 0318V tomto týdnu si obyvatelé i návštěvníci centra města mohli všimnout proměny informačního panelu na Karlově náměstí. Město Náchod již od roku 2000 spolupracuje s firmou Daruma spol. s.r.o. z Plzně a díky této spolupráci je od té doby nedílnou součástí Karlova náměstí také informační panel, který slouží převážně turistům a každé čtyři roky prochází celkovou rekonstrukcí.

Právě v těchto dnech se tento oboustranný zvukový informační nosič modernizoval a aktualizoval na informační nosič DARUMA CITY VOICE V. generace. Stávající konstrukce orientovaná směrem do Kamenice vychází z nové výtvarné a obsahové koncepce "DARUMA REDESIGN" a nového vizuálního stylu města. Aktualizací prošel také orientační plán města a okolí, městské informační audio spoty, vloženy jsou i nové video spoty, které je možno zhlédnout na vestavěném LCD displeji. Vše řídí elektronická jednotka nové generace – modul DCV 5.0, která poskytuje po volbě aktivační číselné kombinace na číselné klávesnici zvukového informačního nosiče světelnou lokalizaci zvolených objektů zájmu a turistických cílů rozblikáním autoLED v aktivním orientačním plánu města a mapě okolí. Současně dojde k synchronizované reprodukci městských informačních audio a video spotů v příslušných jazykových verzích (čeština, angličtina, němčina a polština) v aktualizovaném rozsahu a obsahu.
Kromě cílené aktivace číselnou klávesnicí lze rovněž stáhnout oba městské informační video spoty prostřednictvím QR kódů, umístěných v ilustračním displeji u názvů video spotů, do mobilního telefonu s operačním systémem pro jejich pozdější opakované sledování.

"Na druhou stranu informačního panelu orientovanou do Karlova náměstí jsme nově umístili průřez akcemi, které město během roku pořádá. Další novinkou pro letošní turistickou sezónu je také mobilní aplikace pro chytré telefony DarumaGO! Tato aplikace je zdarma ke stažení na informačním panelu pomocí QR kódu nebo v GooglePlay a AppStore a obsahuje zajímavé turistické informace o městě a okolí s audio i videospoty," řekla tisková mluvčí Náchoda Nina Adlof a dodala: "Celková aktualizace tohoto informačního panelu si z městského rozpočtu vyžádala částku 8000 Kč. Věříme, že turisté a návštěvníci našeho města tento nový moderní prvek zcela jistě ocení při plánování svých výletů a zastavení v Náchodě i okolí."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře