Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchod regulovat hluk ve městě formou vyhlášky nebude

Náchod regulovat hluk ve městě formou vyhlášky nebude

Email Tisk PDF

logZ podnětu občanů uspořádalo Město Náchod v druhé polovině loňského roku anketu, jejímž cílem bylo zmapovat názory obyvatel na regulaci hlučných činností ve městě. Anketě předcházela již delší dobu diskuze na toto téma, která však nebyla zcela jednoznačná a nebylo zřejmé, zda občané regulaci formou obecně závazné vyhlášky přivítají či nikoliv.

Řadu lidí hluk o víkendech a ve svátcích obtěžuje, zároveň je mnoho lidí, kteří kvůli svému zaměstnání nemají možnost některé práce například na zahradě dělat v jiné době. Objevily se i názory, které jakékoliv další omezování formou vyhlášek a nařízení ze strany města zcela odmítají a nepovažují za nutné. Anketa probíhala na webových stránkách www.mestonachod.cz a byla zveřejněna v zářijovém čísle Náchodského zpravodaje.

A jak anketa dopadla? Prostřednictvím internetu hlasovalo 520 osob, na uveřejnění v Náchodském zpravodaji reagovalo 55 osob. Z celkového počtu osob, které se ankety zúčastnily, se pro regulaci vyslovilo 299, celkem 276 osob regulaci hluku odmítlo. Rozdíl 23 hlasů představuje pouhá čtyři procenta všech hlasujících a z ankety tedy nevyplývá žádný jednoznačný závěr.

"Z ankety v podstatě nevyplynul žádný relevantní závěr. Je to pro nás spíše signálem, že lidé další regulaci svého konání odmítají. I já se přikláním k názoru, že slušnost a ohleduplnost se žádným nařízením vynutit nedá. Myslím si, že právě tato problematika je především o sousedských vztazích a ochotě se navzájem domluvit, vyjít si vstříc. Mělo by platit pro každého z nás, že dobré sousedské vztahy a vzájemná ohleduplnost jsou základem spokojeného bydlení," uvedl k problematice starosta Jan Birke.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře