Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchod má více policistů v ulicích

Náchod má více policistů v ulicích

Email Tisk PDF

pololoTuristická sezona je v plném proudu a v Náchodě, stejně jako v dalších městech, se každoročně výrazně zvýší počet osob i vozidel, které ve městě stráví několik dní, případně jen projíždějí. S tím mnohdy souvisí také větší počet případů, kdy dochází k porušování veřejného pořádku nebo protiprávnímu jednání. Proto se na společném jednání dohodli zástupci Policie České republiky s vedením města na zintenzivnění hlídek státní i městské policie.

"Konkrétní spolupráce policistů a strážníků přímo v ulicích je pro mě dalším významným posunem v dlouhodobě dobré spolupráci s Policií ČR. Není žádným tajemstvím, že kompetence státní policie jsou daleko vyšší než mají městští strážníci, proto jsem velmi rád, že již uplynulý víkend mohly být hlídky ve městě posíleny. Po každém víkendu to ve městě vypadalo, jako když se tu prohnala smršť, myslím tím poničené nebo i utopené kontejnery v řece, vysypané odpadkové koše, poškozené dopravní značení a mnoho dalších nešvarů, kterým pevně doufám tyto zesílené hlídky zejména o víkendech zabrání," uvedl starosta Jan Birke.

Ze strany Územního odboru Policie ČR se zvýší také dohled nad bezpečností silničního provozu ve městě Náchod a na tranzitní komunikaci I/33, kde budou prováděny kontroly řidičů, a to především zda nejsou při jízdě ovlivněni požitím alkoholických nápojů či jiných návykových látek.

"První víkend již máme za sebou a jsem přesvědčen, že právě díky zesílení hlídek ve spolupráci s městskou policií, k ničemu závažnému ve městě nedošlo," komentoval spolupráci vedoucí Územního odboru Policie ČR JUDr. David Fulka.

Výkon služby Policie ČR a strážníků Městské policie Náchod je podrobně plánován a koordinován. Jednotlivé hlídky tak mají přesně rozděleny časy a lokality, kde dohlížejí na veřejný pořádek, a to nejen v centru, ale i v okrajových částech města.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře