Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nabídka akcí na Náchodsku pro víkend od 28. do 30. června

Nabídka akcí na Náchodsku pro víkend od 28. do 30. června

Email Tisk PDF

babi

Plavci v Červeném Kostelci, Mňága a Žďorp na Výravě, Den nezávislosti v Hronově, filharmonie na novoměstském zámku, slavnosti v Ratibořicích či letní minifestival na náchodském zámku. To jsou tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 28. do 30. června.

Vernisáží bude v pátek zahájena v Městské galerii Zázvorka v Novém Městě nad Metují výstava fotografií Jindřicha Štreita nazvaná (Ab)normalizace. Začátek je v 17 hodin.

Plavci s Honzou Vančurou vystoupí v pátek 28. června od 20 hodin v přírodním areálu před Divadlem J. K. Tyla v Červeném Kostelci. V případě nepřízně počasí se koncert přesune do Divadla J. K. Tyla.

Skupiny Mňága a Žďorp, Jaksi Taksi a Heebie Jeebies vystoupí v pátek v areálu Letního parketu na Výravě. Koncerty začínají ve 20:30 hodin. Doprava po koncertě do všech směrů je zajištěna autobusy.

V sobotu opět vyrazí na trasu Jaroměř Náchod a zpět historický parní vlak. První odjezd z Jaroměře je v 8:52 hodin, druhý ve 14:16 hodin. Nastoupit lze i na zastávkách po trati.

Plno veselí v Rudrově mlýně s bodrým Panem otcem a letní folklorní tradice v podání dětského souboru Barunka z České Skalice. To jsou Mlynářské slavnosti v Ratibořicích, které se konají v sobotu i v neděli.

Oslavy založení klubu SK Babí začnou na místním hřišti v sobotu ve 12:45. Svou účast v dresu fotbalové Pivrncovy jedenáctky slíbil Ivo Ulich, Václav Kotal či Luděk Zelenka a samozřejmě sáňkař a kreslíř Petr Urban.

Den nezávislosti chce ukázat, že na první pohled odlišné a oddělené světy se velmi snadno spojí v jeden, neboť lidé s hendikepem se chtějí a mohou bavit stejně jako zdraví lidé. Den plný her, atrakcí a soutěží se koná 29. června od 14 do 18 hodin v Jiráskově parku v Hronově.

Říkadla a křikadla je dětský pořad písničkářky Karolíny Kamberské, který vychází z její stejnojmenné desky. Vystoupení v Prodejní zahradě v Červeném Kostelci začne v sobotu v 15 hodin.

Letní minifestival U nás na zámku se koná v zámeckém areálu v Náchodě v sobotu od 16 hodin. Během dne jsou připravena hudební a divadelní vystoupení, degustace vína i dětský koutek. V rámci programu se bude konat také benefiční dražba piknikových košů. Kdokoliv z příchozích může věnovat naplněný piknikový koš do dražby a přispět tak na konto Domova svatého Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem.

Na degustaci japonských čajů zvou pořadatelé do Klubu Poklop v Náchodě. Ochutnávka ve stylovém prostředí čajového klubu začne v sobotu v 18 hodin.

Divadelní soubor Aloise Jiráska v Hronově představí ve svém nastudování drama Antona Pavloviče Čechova Tři sestry. Premiéra v Jiráskově divadle v Hronově začíná v sobotu v 19 hodin.

V Prodejní zahradě v Červeném Kostelci se v sobotu koná ještě jedna akce. Od 19 hodin vystoupí jednočlenný orchestr Circus Ponorka - Honza Ponocný.

V neděli začne na volejbalových kurtech v Červeném Kostelci Badmintonový turnaj. Hrají dvojice mužské, dámské i smíšené. Prezentace od 8:30 hodin.

V přírodním areálu před Divadlem J. K. Tyla v Červeném Kostelci začne v neděli od 10 hodin tradiční Promenádní koncert. Tentokrát hraje Klapeto.

Koncert Novoměstské filharmonie pod vedením Jaroslava Rybáčka na nádvoří zámku v Novém Městě nad Metují začíná v neděli v 18 hodin.

V přírodním areál u Divadla J. K. Tyla v Červené Kostelci uvede domácí divadelní soubor NA TAHU báchorku o třech jednáních od Josefa Kajetána Tyla Strakonický dudák. Představení začíná ve 20:30 hodin.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře