Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Na plese Města Červený Kostelec byli oceněni Blanka Rejholdová, Tereza Rudolfová, Antonín Burdych a Jiří Kubina

Na plese Města Červený Kostelec byli oceněni Blanka Rejholdová, Tereza Rudolfová, Antonín Burdych a Jiří Kubina

Email Tisk PDF
seznam článků
Na plese Města Červený Kostelec byli oceněni Blanka Rejholdová, Tereza Rudolfová, Antonín Burdych a Jiří Kubina
Strana 2
Všechny strany

img 8343V sobotu 28. ledna se v městské sokolovně uskutečnil 2. ples města Červený Kostelec. Stejně jako vloni tuto slavnostní příležitost využilo vedení města, aby ocenilo za dlouholetou práci či výsledky v uplynulém roce červenokostelecké osobnosti.

2. ples města Červený Kostelec byl zahájen krátce po 20. hodině krátkým pozdravem starosty Ing. Rostislava Petráka, který všechny přítomné přivítal a popřál jim hezkou zábavu. Tu zajistila skupina Relax Band pod taktovkou Jana Drejsla a několik předtančení – dětí z taneční skupiny Marie Chaloupkové, taneční obor naší ZUŠ a chůdařská skupina Long Vehicle Circus. Pro veřejnost byla také připravena bohatá tombola.

Ples města ale nepřinesl pouze zábavu. V jeho úvodní části byli také oceněni čtyři osobnosti města.

Blanka Rejholdová za činnost v oblasti školství

Blanka Rejholdová se narodila v roce 1956. Je tanečnicí, pedagožkou, choreografkou, již 25 let učitelkou tanečního oboru Základní umělecké školy v Červeném Kostelci. Vede také soubor starších žáků a absolventů Akordy. Svým výrazným pedagogickým nadáním vede své svěřence důsledně k tělesné a hudební citlivosti, muzičnosti tanečního projevu, k přirozenosti a pravdivosti prožitků. Je mimořádnou osobností, která významně ovlivnila zvyšování úrovně amatérského tance a zdokonalování systému péče o amatérské taneční soubory.

Za svou činnost obdržela v roce 2016 Cenu Ministerstva kultury v oboru zájmových uměleckých aktivit. A co o ní říkají děti? "Je to naše nejkrásnější, nejhodnější a nejšikovnější paní učitelka!"

Tereza Rudolfová za činnost v oblasti sportu

Multisportovkyně a triatlonistka Tereza Rudolfová se narodila v roce 1989. V sezóně 2016 závodila v různých disciplínách. Na horských kolech usilovala o výsledky především v sérii Kolo pro život, kde vyjela tři třetí místa. V terénním triatlonu se účastnila několika pohárových i nepohárových závodů. Největším úspěchem bylo absolutní vítězství v ženské kategorii v závodě Českého poháru v Praze Hostivaři.

Mimo cyklo a triatlonové závody vyzkoušela několik běhů do vrchu včetně zasněženého Ještěd winter sky race. Všechny starty byly úspěšně zakončené pódiovými umístěními. Největší loňskou novinkou byly pro ni týmové vícedenní závody Adventure race, které trvají přibližně 100 hodin a střídají běh, horské kolo, kayak, orientaci a lanové aktivity. Těchto závodů se nedá z důvodu náročnosti absolvovat v jednom roce mnoho. Tereza se zúčastnila ME ve Španělsku (se svým týmem celkově 8.) a MS v Austrálii (15. ze 100 týmů).

Antonín Burdych za historicko-vzdělávací činnost

Antonín Burdych se narodil v roce 1934. Je pamětníkem tragických událostí na Končinách z léta roku 1942, kdy přišel vyjma bratra o celou svou nejbližší rodinu. Osmiletý Antonín Burdych se osudného 30. června vracel domů ze školy chvíli poté, co gestapo objevilo úkryt parašutisty Jiřího Potůčka v tajné místnosti jeho domu. Radista Jiří Potůček byl členem paravýsadku, který měl na svědomí atentát na Reinharda Heydricha, a byl ve stavení na Končinách dočasně ukryt členy místní odbojové organizace S 21 B. Jiří Potůček z obklíčení na Končinách unikl a padl až u Trnové u Pardubic, kam se během noci a následujícího dne dostal. Gestapo mezitím pozatýkalo příbuzné Antonína Burdycha a další osoby a o pár dní později je na pardubickém Zámečku popravilo.

Antonín Burdych se dělí se svými zážitky a s celou historií událostí na Končinách už desítky let s širokou veřejností jak prostřednictvím médií, tak osobní účastí na pietních akcích. Navíc s obdivuhodnou energií přednáší na besedách pro školy, a to na nejrůznějších místech regionu i v celé republice. O tehdejších událostech říká: "Zasáhlo mě to na celý život. Ale uvědomil jsem si, že všichni ti, kteří toto pro stát udělali, mají opravdu velkou zásluhu."

Jiří Kubina za činnost v oblasti kultury

Jiří Kubina se narodil v roce 1933. Je dlouholetým členem Divadelního souboru v Červeném Kostelci. Hraje divadlo od svých šesti let. Za tu dobu vystoupil na jevišti více jak šestsetkrát, ztvárnil zhruba stovku rolí. Od roku 1958 také režíroval k dvaceti inscenacím. Za léta svého působení v červenokosteleckém souboru vytvořil řadu vynikajících rolí, za které byl oceněn na krajských, regionálních, národních a celostátních přehlídkách. Jako herec hostuje v Hronově a v Náchodě. S hronovským souborem Seniorů reprezentoval naši republiku v Německu, Rakousku, Anglii, Itálii, Polsku, Belgii, Švýcarsku, Anglii a Japonsku. Zahrál si také ve filmu – ve snímku režiséra Pavla Štingla Mír jejich duši.

V Červeném Kostelci několik let vedl se svojí manželkou dětský divadelní kroužek při Základní škole. Od roku 1964 získal za své herecké výkony na přehlídkách nejrůznějších typů přes 40 ocenění. V roce 2003 mu byl udělen Zlatý odznak J. K. Tyla. O divadle říká: "Dalo mi moc a moc radosti, ale vzalo mi volný čas. A jestli toho lituji? Ani trochu!"

Zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře