Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Na náchodském Jiráskově koupališti byla zahájena sezóna

Na náchodském Jiráskově koupališti byla zahájena sezóna

Email Tisk PDF
seznam článků
Na náchodském Jiráskově koupališti byla zahájena sezóna
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

koup1Jako každým rokem přivítá náchodské koupaliště své první návštěvníky letošní sezóny v průběhu června. Své brány Jiráskovo koupaliště otevřelo pro návštěvníky v pondělí a sezona potrvá do konce srpna.

V jarních měsících se uskutečnila celá řada investičních a údržbových prací. Oprava kanalizace, předláždění propadlé zámkové dlažby, výměna čerpadel atrakcí a chlorace, instalace automatického dopouštění zdrojové vody do nádrží, malování a úklid všech objektů, údržba zeleně, revize technických zařízení, hřišť a atrakcí.

Náročné bylo vystihnout vhodný okamžik pro nátěry bazénu a brouzdališť. Do neděle 18. května vydatně pršelo. O víkendu byl vypuštěn velký bazén, který přes zimní období zůstává zaplaven, a ihned v pondělí 19. května byly všechny bazény důkladně omyty. Následující tři dny byly provedeny nátěry. Dle technologického postupu se může začít napouštět nejdříve za sedm dní a barva je vyzrálá po 14ti dnech. Bazény tedy byly začátkem června připraveny k napuštění. Přesný termín zahájení sezóny však záležel na počasí s ohledem na fakt, že napouštění koupaliště trvá čtyři dny a jeden den je zapotřebí na pročištění vody.

Návštěvníky bude jistě zajímat, že v roce 2014 nedochází k navýšení cen vstupného. Provozní doba koupaliště je denně od 9 do 19 hodin. V případě nepříznivého počasí (teplota vzduchu pod 20 °C a déšť) bude koupaliště uzavřeno.

Mimo kvalitní vody ke koupání ve třech bazénech s atrakcemi i dvě dětská hřiště koupaliště dále nabízí hřiště na plážový volejbal, písečnou sluneční pláž, ruský kuželník a stůl na stolní tenis. Návštěvníkům bude k dispozici nápojový automat. Stravování návštěvníků bude v celém areálu koupaliště provozovat nájemce Restaurace Na koupališti. Mimo restauračních služeb to bude provoz dvou kiosků a prodej zmrzliny. Na Vaši návštěvu se těší zaměstnanci koupaliště.

Zdroj www.mestonachod.cz

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře