Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Muž z Náchoda kradl v obchodech. Zboží si dával do batohu

Muž z Náchoda kradl v obchodech. Zboží si dával do batohu

Email Tisk PDF
seznam článků
Muž z Náchoda kradl v obchodech. Zboží si dával do batohu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

zl1Na 30letého muže z Náchoda, bez trvalého pobytu, si v pondělí 8. června 2015 posvítili místní policisté. Už měli dost nahlášených krádeží v obchodech z minulých dvou týdnů, kdy zloděj bral z regálů cenné věci, strkal si je za oblečení nebo do batohu, ale u pokladny pak platil jen drobnosti.

"Říká se, že s jídlem roste chuť a u tohoto chlapíka to platilo dvojnásob. Když zjistil, že prodavačky v jednom z obchodů s drogistickým zbožím za ním hned nevyběhly, ale že si drahý parfém klidně mohl odnést pod mikinou, vrátil se v následujících dnech hned několikrát. A místo jednoho parfému jich do batohu strčil několik a k tomu přidal i prací prášky," uvedla k případu tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle jejích slov se podobně choval i v dalších obchodech po Náchodě. Vešel dovnitř, nastrkal prací prášky, čokolády, alkohol nebo parfémy do batohu nebo oblečení, a než si ho někdo všiml, pronesl je ven bez zaplacení. Ze svých snadných úspěchů se ovšem radoval předčasně.

"Snad ho vůbec ani nenapadlo, že jeho nákupy za pět prstů mají v obchodech zaznamenány na kamerových systémech, že krádeže zboží obchodníci po zjištění nahlásili na policii a záznamy z kamer už mají policisté k dispozici. Že se kolem něj stahuje smyčka, pak netušil vůbec. Když si v pondělí časně ráno po šesté vyšel do obchoďáku poblíž centra a v batohu si odnesl tři velké tekuté prací prášky, možná už počítal, jak je bude moci zpeněžit. Rozhodně však nepočítal s tím, že za pár minut bude natahovat ruce k zaklapnutí pout," informovala Eva Prachařová.

Přímo na ulici, pár minut pro krádeži, muže zatkli policisté náchodské kriminální služby. I když zaskočený nákupčí příliš nespolupracoval, dvojice kriminalistů překonala jeho odpor a za chvíli ho v poutech vedla k policejnímu autu.

Při výslechu muž krádeže v obchodech přiznal, policisté mu přitom spočítali, že za dobu od 28. května do 8. června 2015 bez zaplacení odnesl kosmetiku, drogerii a potraviny v hodnotě okolo 10 tisíc korun. A protože muž není na šikmé ploše žádným nováčkem, ale v minulosti byl již za majetkovou trestnou činnost již několikrát soudně trestán, nyní mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Foto archiv Policie ČR

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře