Wednesday 30.November 2022

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Muž, který ztrpčoval život lidem v Náchodě, dobrovolně nastoupil léčbu

Muž, který ztrpčoval život lidem v Náchodě, dobrovolně nastoupil léčbu

Email Tisk PDF

nananannaV posledních týdnech byli občané Náchoda obtěžováni nevhodným chováním pana Romana R.. Situace se stále stupňovala a Policie ČR i městští strážníci v některých dnech reagovali na podněty občanů i několikrát denně. Pomoc nabízeli i pracovníci odboru sociálních věcí a školství Městského úřadu v Náchodě a terénní pracovníci. Roman R. však pomoc při řešení svých zdravotních problémů dlouhodobě odmítal a celou věc nebylo možné bezprostředně řešit jiným způsobem než opakovaným povoláním k zásahu městských strážníků nebo státní policie.

"Poslední dobou z něj v některých dnech strážníci doslova nespustili oči, lidé nás volali stále častěji," upřesnil velitel Městské policie Náchod Petr Valica.

To se však změnilo ve čtvrtek 27. dubna 2017, kdy Roman R. sám kontaktoval pracovníky náchodského střediska Péče o duševní zdraví v Tyršově ulici, kam dobrovolně přišel a uvedl, že dlouhodobě nebere léky, nemá kontrolu nad svým chováním a je si vědom faktu, že následně může být nebezpečný pro své okolí. Na základě tohoto tvrzení byla přivolána Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje (ZZS KHK) a Policie ČR.

"Z vyjádření pana Romana R. bylo zřejmé, že se chce zcela dobrovolně léčit, proto jsme následně vyhověli i požadavku ZZS KHK na zajištění asistence při jeho převozu do Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě," uvedl npor. Bc. Martin Kříž, zástupce vedoucího pověřený vedením Obvodního oddělení Policie ČR Náchod. V odpoledních hodinách byl tedy pan Roman R. převezen do nemocnice v Havlíčkově Brodě, kde se ho ujmuli lékaři, kteří na základě vyšetření stanoví další postup v jeho léčbě a rozhodnou o hospitalizaci.

"Za daných okolností je dobrovolné nastoupení léčby tím nejlepším řešením," komentoval informaci starosta Jan Birke a dodal: "Státní i městská policie udělala maximum možného v této nepříjemné situaci, proto jim patří mé poděkování. Pan R. byl v posledních dnech už pod velkým tlakem veřejnosti, která jeho přítomnost velmi citlivě vnímala, ať už na ulici nebo třeba v obchodě. Proto ať už jeho rozhodnutí dobrovolně nastoupit léčbu ovlivnilo cokoliv, jsem za to rád."

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře