Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Místostarosta Náchoda Miroslav Brát se setkal s řediteli základních škol

Místostarosta Náchoda Miroslav Brát se setkal s řediteli základních škol

Email Tisk PDF
seznam článků
Místostarosta Náchoda Miroslav Brát se setkal s řediteli základních škol
Strana 2
Všechny strany

mistV loňském roce byla v pracovně ředitele ZŠ Komenského Mgr. Františka Majera zahájena tradice společného předvánočního setkání ředitelů náchodských základních škol (ZŠ Komenského, ZŠ Plhov, ZŠ Běloves, ZŠ Babí, ZŠ Staré Město, ZŠ T .G. Masaryka) se zástupcem vedení města města Náchoda. V letošním roce se role hostitele ujal Mgr. Vladimír Honzů, ředitel ZŠ Plhov.

Město Náchod na setkání zastupoval místostarosta Miroslav Brát, v jehož gesci je právě školství. Přítomen byl i Bc. Pavel Schuma - vedoucí odboru školství a sociálních věcí Městského úřadu v Náchodě. Ačkoli mělo setkání neformální charakter, přesto se diskutovala i aktuální témata, která se týkala plánů města Náchoda pro rok 2018, při nichž je nutná kooperace náchodského základního školství.

Mezi ně patří i společný projekt města Náchoda a jeho partnerského slovenského města Partizánske s názvem Československý den. Tato akce bude zaměřena na výměnné pobyty dětí včetně výuky češtiny a slovenštiny. Místostarosta Brát poděkoval všem ředitelům škol za jejich práci a korektní a profesionální vztahy se zřizovatelem - městem Náchod v roce 2017. A protože před Vánocemi se nemá přicházet na podobná setkání s prázdnou, předal místostarosta Brát řediteli ZŠ Plhov Vladimírovi Honzů malý osobní dárek do plhovské školní knihovny. Jednalo se o pětici knih z ucelené knižní série (z let 2007 - 2017), jejichž autorem je místostarosta Brát.

"Bylo to velmi příjemné setkání, které, jak věřím, zůstane tradicí i v dalších letech. Dovolí vám ohlédnout se za uplynulým rokem v atmosféře, která není striktně pracovní. Pro moudrá rozhodnutí jsou však vždy nutné i dobré osobní kontakty a vzájemná empatie při posuzování společných problémů. Co se týká daru mých pěti knížek, neušlo mi, že na Základní škole Plhov výborně funguje školní knihovna. Budu věřit s nadějí, že moje knížky u školáků úplně nepropadnou," uzavírá s úsměvem místostarosta Brát.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře