Středa 26.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Město Trutnov a nemocnice se dohodly na spolupráci

Město Trutnov a nemocnice se dohodly na spolupráci

Email Tisk PDF
seznam článků
Město Trutnov a nemocnice se dohodly na spolupráci
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Podpis memoranda 1Město Trutnov a Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., se domluvily na vzájemné spolupráci. Jejich představitelé tak podepsali memorandum. Cílem je spokojenost občanů města i klientů nemocnice.

Ve středu 3. října 2018 podepsal starosta města Trutnova a ředitel Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., Miroslav Procházka Memorandum o porozumění a vzájemné spolupráci. "Spolupráce mezi oběma subjekty již na několika úrovních probíhá, ale tímto aktem jsme chtěli naše aktivity stvrdit a dát jim určitou slavnostní formu," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Město například na základě rozhodnutí trutnovského zastupitelstva z letošního června založilo Nadační fond pro podporu Oblastní nemocnice Trutnov, a. s. Cílem jeho zřízení je snadnější získávání dotací na pořízení vybavení a zvýšení počtu personálu nemocnice. Spolupráce mezi městem a nemocnicí se dále rozvíjí také v oblasti bezpečnosti. "Strážníci městské policie dochází do areálu, kde dohlíží na veřejný pořádek a pracovníkům dávají kurzy sebeobrany. Naopak zdravotní personál školí policisty v poskytování první pomoci," dodává trutnovský starosta. Nově je nemocnice také napojena na pult centrální ochrany. Město Trutnov dále opakovaně poskytuje dotaci Oblastní nemocnici Trutnov, a. s., na náklady spojené s odvozem pacientů na záchytnou protialkoholní stanici.

Oba subjekty v memorandu deklarují svůj zájem na řešení dopravní situace, a to především parkovací kapacity v okolí nemocnice, což s sebou nepochybně přinese investice jak na straně města Trutnova, tak na straně nemocnice. Je tedy nanejvýš patrné, že spolupráce mezi městem Trutnovem a trutnovskou nemocnicí se rozvíjí v mnoha oblastech veřejného života. "Jsem rád, že jsme tento krok podnikli. Pokud chceme občanům poskytovat kvalitní služby, je nanejvýš žádoucí, abychom se uměli rozumně dohodnout a najít řešení," dodává Miroslav Procházka.

Foto Dan Lechman

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře