Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Město se školou podepsali deklaraci o vzájemné spolupráci

Město se školou podepsali deklaraci o vzájemné spolupráci

Email Tisk PDF
seznam článků
Město se školou podepsali deklaraci o vzájemné spolupráci
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

nov2V kanceláři starosty Nového Města nad Metují byla v pondělí 29. srpna podepsána deklarace o vzájemné spolupráci mezi městem Nové Město nad Metují a Střední průmyslovou školou, střední odbornou školou a středním odborným učilištěm Nové Město nad Metují.

U podpisu byla kromě starosty města Petra Hableho a ředitele školy Jaromíra Holečka také přítomna krajská radní pro oblast školství Táňa Šormová, zástupce ředitele školy pro praktické vyučování Lubomír Černý a vedoucí Oddělení školství, kultury a sportu Václav Kupka.

"Podpisem memoranda chceme především prohloubit již stávající spolupráci se Střední průmyslovou školou, střední odbornou školou a středním odborným učilištěm Nové Město nad Metují. Tuto školu považuji za centrum zejména strojírenského vzdělávání v Královéhradeckém kraji, které poskytuje dlouhodobě kvalitní všeobecnou i odbornou výuku," uvádí starosta města Petr Hable a dodává: "Zejména proto jsme přistoupili k podpisu memoranda, neboť je i v zájmu města podporovat vzdělávání mládeže v tomto oboru."

V memorandu se mimo jiné uvádí, že obě strany se budou vzájemně informovat o všech skutečnostech, které by mohly mít vliv na jejich spolupráci a napomoci dobré pověsti a dalšímu rozvoji školy i města. Město Nové Město nad Metují bude podporovat spolupráci základních škol a ostatních příspěvkových organizací, jichž je zřizovatelem, se Střední průmyslovou školou, střední odbornou školou a středním odborným učilištěm. Město Nové Město nad Metují bude aktivně napomáhat při navazování spolupráce Střední průmyslové školy, střední odborné školy a středního odborného učiliště s novoměstskými podniky a podnikateli a podporovat ji v jednání s jejím zřizovatelem, jakož i dalšími institucemi, které mají na její činnost a budoucnost přímý či nepřímý vliv.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře