Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Město Náchod se dohodlo s Královéhradeckým krajem na financování řešení parkování u nemocnice

Město Náchod se dohodlo s Královéhradeckým krajem na financování řešení parkování u nemocnice

Email Tisk PDF
seznam článků
Město Náchod se dohodlo s Královéhradeckým krajem na financování řešení parkování u nemocnice
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

situace NemocničníV návaznosti na řadu jednání o nutnosti řešení neutěšeného stavu parkování pro zaměstnance a návštěvníky náchodské nemocnice během její modernizace se podařilo vedení města vyjednat s krajem způsob řešení.

"Pana hejtmana jsem požádal o projednání v radě kraje. Konkrétní řešení jsme navrhli, je však nutné, aby se kraj podílel na jeho realizaci finančně," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "Od minulého týdne slouží občanům plocha v docházkové vzdálenosti u sportovní haly "Plechovka", tj. 20-23 parkovacích míst pro osobní vozidla, dalších 15 parkovacích míst vybudujeme v ulici Nemocniční a 75 + 3 místa pro imobilní občany vzniknou v prostoru mezi horním a dolním areálem nemocnice."

Souběžně probíhá příprava na vybudování zálivu pro autobusovou zastávku přímo u nemocnice, jehož dokončení předpokládáme do konce prázdnin, tak, aby od září mohla místní městská hromadná doprava fungovat v rozšířeném režimu právě pro návštěvníky nemocnice.

"Krajští radní dnes projednali situaci na své poradě a jsou připraveni krýt vícenáklady se zřízením záchytných odstavných ploch městu Náchod. S kolegou radním pro oblast investic a rozvoje Václavem Řehořem intenzivně spolupracujeme s městem Náchod na přípravě opatření a po jednání rady kraje dnes mohu potvrdit, že budeme refundovat individuální dotací realizaci všech zmíněných opatření," potvrdil dobrou zprávu pro Náchoďáky náměstek hejtmana pro zdravotnictví a náchodský zastupitel Aleš Cabicar.

Na základě tohoto řešení, kdy město Náchod ve spolupráci s krajem zrealizuje vybudování cca 115 nových parkovacích míst, bude možné vyhovět i obyvatelům přilehlých ulic, kteří se nyní potýkají s komplikovanou dopravní obslužností svých nemovitostí.

"Není možné, aby stavba probíhala na úkor místních obyvatel, proto jsem velmi rád a vítám efektivní spolupráci s kolegy radními z Královéhradeckého kraje. V relativně krátké době se díky jejich vstřícnosti povedlo zajistit realizaci řešení, tj. vybudování náhradního parkování, na základě čehož můžeme omezit parkování v ulicích Nemocniční, Smetanova, Purkyňova, Zborovská, Orlická, Praizlerova, Svolinského a Alšova pouze pro jejich obyvatele," dodal náchodský starosta Jan Birke.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře