Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Malí hrdinové převezmou 28. října veřejné poděkování starosty města

Malí hrdinové převezmou 28. října veřejné poděkování starosty města

Email Tisk PDF
seznam článků
Malí hrdinové převezmou 28. října veřejné poděkování starosty města
Strana 2
Všechny strany

novacStátní svátek 28. října se v Novém Městě nad Metují nese každoročně ve slavnostním duchu udělování vyznamenání starostou města. Vyznamenání jsou předávána význačným osobnostem novoměstského kulturního a společenského dění.

Letošní večer bude však trochu výjimečný, neboť bude uděleno i veřejné poděkování dvěma chlapcům ve věku 12 a 13 let. "Jsem nesmírně rád, že letos zařazujeme do programu slavnostního večera poděkování Jáchymu Hanušovi a Miroslavu Lukáškovi. Tito dva chlapci svým činem pomohli k záchraně lidského života. Ocenění, které převezmou z mých rukou, však nedokáže ani zdaleka vyjádřit náš obdiv a hrdost nad jejich činem," uvedl starosta města Petr Hable.

1. října 2015 odpoledne si dva spolužáci vyšli ven, aniž by tušili, že je čeká životní zkouška. Zkouška v podobě pomoci staré paní, která se ocitla v ohrožení života na odlehlém místě. Dílem nešťastné náhody se seniorka dostala do potíží, když upadla při trhání švestek a způsobila si poranění hlavy, ruky a nohy. Dle jejích slov místem procházel mladý pár s kočárkem, který její volání o pomoc slyšel, ale po krátkých dohadech z místa raději odešel a ponechal ji svému osudu.

Za několik minut se na stejném místě objevili chlapci, kteří se zachovali zcela jinak. Neváhali ani minutu, aby paní pomohli. Poskytli jí dokonce části svého oblečení jako podklad pod hlavu a přikrytí, neboť tou dobou byla již značně prokřehlá. Díky statečnosti, duchapřítomnosti a mimořádné pomoci obou chlapců během krátké chvíle na místo dorazila hlídka Policie ČR a Záchranná služba, která si paní převzala do své péče. Seniorka se nyní úspěšně zotavuje a je již v domácím ošetřování.

Slavnostní večer u příležitosti státního svátku 28. října se bude konat od 17 hodin na zámku rodiny Bartoň-Dobenín. Součástí večera bude také předání čestného uznání Elfrídě Papežové in memoriam za mimořádnou odvahu a pomoc bližním v průběhu 2. světové války a René Dlouhému za činnost v protikomunistickém odboji. Večer zakončí koncert vážné hudby a pietní akt u Pomníku padlých na náměstí Republiky.

obrazek_10

obrazek_10
zpět na článek

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře