Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Lupiči zaťukali na okno a seniorka otevřela

Lupiči zaťukali na okno a seniorka otevřela

Email Tisk PDF
seznam článků
Lupiči zaťukali na okno a seniorka otevřela
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

kolo1Dvojici pachatelů, kteří se v úterý 21. ledna 2013 mezi 19. a 20. hodinou dopustili loupeže v rodinném domku 78leté seniorky v Jaroměři, hledá náchodská kriminální policie. Lupiči přelezli oplocení okolo domku a pak zaťukali na okno. Seniorka, sledující v té době televizi, se domnívala, že přichází někdo z rodiny a otevřela vchodové dveře.

"Až pozdě si žena uvědomila svůj omyl a chtěla před vetřelci zabouchnout, ale ti se nedali. Starou paní u dveří přetlačili, jeden z dvojice seniorku chytil za ruku a držel ji v chodbě, druhý zatím vběhl dovnitř a odcizil peněženku. Pak oba dva utekli ven, přelezli plot a zmizeli ve tmě. Seniorka večerní nevítanou návštěvu odnesla naštěstí jen modřinou na ruce a pořádným šokem," uvedla k přepadení tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle získaného popisu se jednalo o dva mladší muže okolo 20 až 25 let, jednoho vyššího, asi 185 centimetrů vysokého, druhého menšího, vysokého okolo 175 centimetrů. Vyšší muž byl výrazně hubený, oblečený do plandavých kalhot. Jeden z nich měl na sobě béžovou bundu s kapucí a rifle, druhý byl oblečený v maskáčové bundě.

"Policisté zjistili, že se lupiči po útěku z domku vydali směrem k náměstí. Podle získaných svědectví vyšlo najevo, že pachatelé měli s sebou jízdní kolo, které po loupeži zanechali opřené v ulici. Muži zákona ihned zahájili po lupičích pátrání. Současně vyzývají veřejnost, která by mohla podat k případu nějaké svědectví, např. o osobách, které se toho dne mezi 19. a 20. hodinou pohybovaly poblíž ulice V Zahradách nebo přímo o možných pachatelích loupeže či o jízdním kole, které policisté zajistili, aby tak učinili na linku 158 nebo na služebně policie v Jaroměři osobně či telefonicky na 974 534 741," požádala veřejnost o spolupráci Eva Prachařová.

Foto archiv Policie ČR

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře