Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Listopad na červenokostelecké městské policii

Listopad na červenokostelecké městské policii

Email Tisk PDF

mpV listopadu se strážníci městské policie v Červeném Kostelci zabývali 42 oznámeními a vyřešili pokutou či domluvou 62 přestupků. Co do počtu přestupků se tak listopad zařadil k nejklidnějším měsícům v roce.

Z 62 přestupků se 53 týkalo dopravní oblasti. Co do počtu tento měsíc vyrovnaly přestupky za parkování bez parkovacích hodin několikerá porušování zákazu stání v ul. Žižkova. Tento přestupek na místě přesně pod služebnou městské policie je nejspíše zapříčiněn předvánočním časem a nákupy. Celkem zde v průběhu listopadu policisté zasahovali 19×. Mimo to se stálo také v zákazech v ul. Sokolská, Manž. Burdychových, na stezce pro cyklisty na aut. nádraží, v ul. Komenského atd.

Zbylých 9 přestupků narušilo veřejný pořádek, popř. nařízení a vyhlášky města. V pěti případech šlo o znečištění veřejného prostranství. Jednou museli strážníci vykázat z dětského hřiště a blokovou pokutou vyřešit občana, který zde porušoval návštěvní řád. Z toho důvodu městští policisté upozorňují všechny spoluobčany, aby na dětských hřištích nekouřili, nekonzumovali alkoholické nápoje, nevstupovali sem se zvířaty a nepohybovali se zde v jiné než povolené době (do konce dubna je hřiště v provozu od 8 do 18 hod.). Důležité informace najdeme u každého hřiště na informační ceduli. Mimo výše uvedené případy došlo jedenkrát k záboru veřejného prostranství a 2× k zaběhnutí psa.

Ze 42 oznámení se v listopadu tři týkala občanskoprávních sporů. Jednalo se především o přebírání potomka rozvedenými rodiči. Takové případy, kdy jsou strážníci žádáni např. o asistenci u přebírání dítěte, nespadají pod kompetenci a žadatelé proto byli odkázáni na sociální pracovníky nebo na soud.

Jedna z občanek se na městskou policii obrátila s žádostí o prověření podomních prodejců. To již městští policisté mohou učinit, situaci proto prověřili a zjistili, že prodejci byli řádně označeni vysílající společností a vše probíhalo dle norem. Takovýchto služeb může využít každý z nás – v Červeném Kostelci totiž neplatí žádná vyhláška či nařízení zakazující nabízení služeb. „Je však potřeba velmi dobře zvážit, koho a za jakých podmínek si pouštíte do svých obydlí a zdali vůbec máte o nabízenou službu zájem. Seriozní zprostředkovatelé by se vám měli představit, prokázat pověřením (nejlépe se svoji fotografií) a ještě před vstupem vám sdělit, co nabízejí. Právě proto, abyste měli možnost zvážit, zdali máte o danou službu vůbec zájem," upozornil velitel MP Michal Škoda.

Další občan chtěl prověřit muže, který nahlížel v oblasti na Čertovině do oken domů a taktéž nahlížel do schránek. Vzhledem k tomu, že se nepohyboval na soukromém pozemku, nic neukradl ani nebylo zjištěno jiné protiprávní jednání, nemohli strážníci muže jakkoli postihnout. Totožnost muže je však strážníkům známa. Během listopadu strážníci také hledali mladou pohřešovanou dívku v jiném stavu, která zřejmě hodlala spáchat sebevraždu. Během několika hodin bylo nahlášeno, že se dívka v pořádku vrátila domů. Poté byla předána do péče zdravotníků.

Mimo tento typ případů bylo v listopadu nahlášeno výrazné znečištění potoku Olešnice. Místo bylo monitorováno a informace spolu s fotografiemi byly předány odboru životního prostředí MÚ v Náchodě.

Během předposledního měsíce v roce městští policisté registrovali jednu dopravní nehodu, a to poměrně kuriózní. V ulici Budovatelská havaroval automobil bez řidiče. Špatně zajištěný vůz se rozjel sám a poničil jeden z místních plotů.

Strážníci městské policie se také museli zabývat dvěma zvířaty znepříjemňujícími život občanů. Při jednom z těchto dvou případů se dostala kuna do vzduchotechniky zdravotního střediska. Uvízlé zvíře se vyšplhalo ven až po hadici vložené do ventilace. Druhý případ se stal v ul. Náchodská, tedy na hlavním tahu městem, přesněji v zatáčce pod veterinární stanicí, kde v ranních hodinách zmateně pobíhala ovce z nedaleké zahrady. Vzhledem k tomu, že výrazně ohrožovala dopravu při ranní dopravní špičce, bylo nutné ji dostat zpět za plot, což se za asistence majitelky podařilo.

Strážníky v průběhu listopadu také zaměstnala tísňová tlačítka, která strážníci sledují každý den v noci a o víkendu. Aby společně s pečovatelkami pomohli červenokosteleckým seniorům, museli městští policisté vyjet celkem 8×. Mimo to také nepřetržitě sledovali pult centrální ochrany a samozřejmě městský kamerový systém.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře