Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Lázně Velichovky se přátelí s Neziskovkou roku

Lázně Velichovky se přátelí s Neziskovkou roku

Email Tisk PDF
seznam článků
Lázně Velichovky se přátelí s Neziskovkou roku
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

al2Lázně Velichovky spolupracují s pekárnou NA PLECHU, ve které pracují mentálně postižení a duševně nemocní pekaři v regulérním pracovním poměru. Pekárna NA PLECHU patří pod organizaci Láry Fáry o.p.s., která je spojena se sdružením Pferda. V roce 2014 získalo sdružení prestižní ocenění Neziskovka roku a s tímto titulem vstoupilo do jedenáctého roku svého působení v Královéhradeckém kraji.

"Jsme rádi, že jsme s pekárnou NA PLECHU navázali spolupráci. Snažíme se podpořit projekt, který má smysl, a naším cílem byla i lokální spolupráce a rozvoj regionu. Rozhodla hlavně kvalita výrobků, které nám pekárna dodává. Jejich levandulové sušenky nás prostě okouzlily a musíme uznat, že jsou jedinečné," říká jednatelka provozující společnosti Lázní Velichovky 1897 s.r.o., Alena Řípová.

Přátelství mezi Lázněmi s více jak stoletou tradicí a moderní sociální firmou? Ano, je to možné. Vzájemná regionální podpora dvou stabilních a prosperujících firem, hotelu K-Triumf a pekárny NA PLECHU, motivovala ke spolupráci s pekárnou i Lázně Velichovky.

Pekárna NA PLECHU je sociální firma, která zaměstnává pekaře s mentálním postižením nebo duševním onemocněním v regulérním pracovním poměru. Pekárna patří pod organizaci Láry Fáry o.p.s., která je spojena se sdružením Pferda. Obě organizace spolu vytvořily celkem sedm projektů a v Královéhradeckém kraji fungují již od roku 2004. V roce 2014 obdrželo sdružení Pferda prestižní ocenění Neziskovka roku. Oproti tomu jsou zde Lázně Velichovky, které byly založeny už v roce 1897 a mají tedy více jak stoletou tradici.

Slogan Lázní, "Přátelství prověřené staletími", funguje. Lázně se snaží oživit prvorepublikovou tradici a důležitým aspektem je i právě zmíněné slovo "přátelství". Lázně navázaly regionální spolupráci se sociální firmou pekárna NA PLECHU, která se snaží o kvalitní, originální a co nejvíce přírodní pekařské produkty. Lázně Velichovky, hotel K-Triumf a pekárna NA PLECHU jdou příkladem, jak může být motivující vzájemná podpora. Hotel K-Triumf stejně jako Lázně Velichovky, svým nově přijíždějícím hostům věnuje uvítací balíček levandulových sušenek z pekárny NA PLECHU. Lázně i hotel tak mile upozorňují své hosty, že i oni sami se podílejí na zaměstnávání hedikepovaných pekařů, tím, že přijeli.

To, že slogan Lázní "Přátelství prověřené staletími" není náhodný, dokazují i milé komentáře na facebookovém profilu Lázní. Během posledního měsíce se na něm našlo mnoho ztracených, lázeňských přátelství z dob dávno minulých. Nebo naopak, nová přátelství vznikla. "Byla jsem velmi překvapena milými reakcemi znovu objevených přátel na našem facebookovém profilu. Svým způsobem mne to i dojalo. Naše práce je smysluplná, léčí, pomáhá a hlavně dělá radost," dodává jednatelka Lázní Velichovky 1897 s.r.o., Alena Řípová.

Lázně Velichovky nezahálí ani co se letního kulturního programu týče. Hosté Lázní se mohou prakticky každý den těšit na jiný kulturní program a s ním spojené zážitky. Nově jsou pro hosty Lázní přichystány speciální výlety za památkami. Z kulturního programu zmiňme například klavírní koncerty, cestopisné přednášky nebo různorodé zábavné pořady. Na klavír z roku 1940 si v Masarykově domě může zahrát každý, kdo to umí. Lázně se tak připojily ke kulturní akci, která probíhá v rámci celé České republiky.

Lázně fungují ve Velichovkách již od roku 1897. Specializují se na rehabilitaci pacientů s onemocněními pohybového ústrojí, pacientů po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad. Léčivé účinky poskytuje v České republice ojedinělý léčivý zdroj – velmi hustá křídová slatinná zemina napájená prameny vody s obsahem uhličitanu vápenatého, železa a síry.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře