Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Kvůli vyhlášení nové veřejné soutěže na modernizaci náchodské nemocnice by se mohlo sejít mimořádně krajské zastupitelstvo

Kvůli vyhlášení nové veřejné soutěže na modernizaci náchodské nemocnice by se mohlo sejít mimořádně krajské zastupitelstvo

Email Tisk PDF

nemoMimořádné jednání krajského zastupitelstva bude s největší pravděpodobností nutné pro nové vyhlášení veřejné zakázky na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod. Celý proces nyní stojí na rozhodnutí ÚOHS. Ten má rozhodnout o postupu kraje v případě zrušení tendru, ke kterému došlo v únoru, zda bylo v souladu se zákonem.

O možnosti mimořádného jednání zastupitelstva informoval hejtman Lubomír Franc na speciálním semináři k projektu modernizace náchodské nemocnice, který se konal pro všechny zastupitele. "Celý proces nyní stojí na rozhodnutí antimonopolního úřadu. Ten má rozhodnout o našem postupu v případě zrušení tendru. Proti tomuto zrušení podala námitku jedna stavební firma a celá soutěž tak ještě není právně ukončena. Dokud nebude v tomto rozhodnuto, nemůžeme vypsat soutěž další," řekl hejtman Lubomír Franc s tím, že ÚOHS by měl rozhodnout nejpozději do 20. května.

Z tohoto důvodu tu je proto možnost, že bude nutné svolat mimořádné jednání zastupitelstva, které musí schválit odůvodnění významné veřejné zakázky a až poté může tendr vyhlásit rada kraje. "Už v rámci koalice jednáme o možnosti, že bychom využili našeho zákonného práva a zažádali hejtmana kraje o svolání mimořádného zastupitelstva. To by se mohlo konat v nejbližším možném termínu po lhůtě, kterou má na rozhodnutí antimonopolní úřad, tedy hned v pondělí 23. května," řekl radní pro investice a předseda klubu zastupitelů za ČSSD Josef Dvořák. Odvolává se přitom na zákon o krajích, kde je stanoveno, že o svolání jednání zastupitelstva může hejtmana zažádat minimálně třetina zastupitelů. Hejtman pak musí svolat jednání zastupitelstva nejpozději do 21 dnů.

Nejen možnost mimořádného setkání zastupitelstva diskutovali zástupci vedení kraje se zastupiteli na informačním semináři k projektu Modernizace Oblastní nemocnice Náchod. Ten se konal na přání opozičních zastupitelů. Dále zde byly také představeny prvotní výsledky oprav projektové dokumentace nebo dosavadní finanční náklady spojené se zakázkou na opravu nemocnice.

První výsledky oprav projektové dokumentace, které zapracovává v rámci reklamace bez nároku na odměnu firma JIKA-CZ, hovoří minimálně o stovkách chybných položek. "Nejčastější chyby byly typu uvádění obchodních názvů, duplicitních položek a chybných popisů položek. První fáze kontroly je hotová, ale musíme si být jisti, že projektová dokumentace bude v souladu s právními normami a že bude v pořádku také po technické stránce. Proto na ní budeme pracovat ještě v průběhu května tak, aby bylo vše do případného mimořádného zastupitelstva připraveno. Až bude dokumentace upravena, je také potřeba nově stanovit reálnou odbytovou cenu. Na tomto kroku se také pracuje," řekl radní pro investice Josef Dvořák.

"Odmítáme názory, že nás prodleva v přípravě modernizace náchodské nemocnice bude stát až sto milionů korun. Opozičním zastupitelům jsme podali rozpočet dosavadních nákladů, ze kterého vyplývá, že příprava projektu vyšla kraj na necelých 10 milionů korun, a to včetně zpracování projektové dokumentace a supervizí," řekl radní Dvořák.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře