Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Kvůli požáru bytového domu v Úpici byli evakuováni lidé i z okolních domů

Kvůli požáru bytového domu v Úpici byli evakuováni lidé i z okolních domů

Email Tisk PDF
seznam článků
Kvůli požáru bytového domu v Úpici byli evakuováni lidé i z okolních domů
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

P Úpice 1Kvůli požáru bytového domu v Úpici byli evakuováni lidé i z okolních domů. Požár zničil třetí patro domu včetně půdy. Během zásahu se lehce zranili dva dobrovolní hasiči.

"V 3:13 hodin přijalo krajské operační a informační středisko informaci o požáru třípatrové budovy v ulici Dr. A. Hejny v Úpici. Na místo byli ihned povoláni profesionální hasiči z Trutnova a Náchoda, ale i dobrovolní hasiči z Úpice, Hajnic, Rtyně v Podkrkonoší a Batňovic. Byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Požár vznikl s největší pravděpodobností těsně před třetí hodinou ranní," uvedla k případu tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

V době příjezdu požárních jednotek byl zasažený celý půdní prostor domu a střešní konstrukce. Požár domu byl ve třetí fázi a byly zasaženy též místnosti v půdním prostoru, které dříve sloužily jako byty. Na hasební zásah byla použita výšková technika i několik proudů C. Hasiči se snažili chránit a ochlazovat střechy dalších dvou sousedních bytových domů, aby se požár dále nerozšířil. Z bytového domu byla provedena evakuace vlastníků bytů ještě před příjezdem hasičů a dále bylo evakuováno 24 lidí z vedlejších bytových domů.

"Během požáru došlo k lehčím zranění dvou dobrovolných hasičů, o které se postarali záchranáři. Nikdo z místních obyvatel zraněn nebyl. Po necelých devadesáti minutách se podařilo hasičům požár lokalizovat, tedy zabránit jeho dalšímu šíření. Ještě v 6 hodin prováděly jednotky dohašovací práce a hledaly skrytá ohniska. Musely také rozebrat střešní konstrukci. Škoda je předběžně odhadnuta na jeden milion korun. Požárem byla zničena střešní konstrukce domu, podlahy v půdním prostoru, poškozeny byly stropní konstrukce ve druhém patře, elektrická instalace, nábytek, malby místností, atd. Jednotkám se podařilo ubránit majetek ve výši asi 1,5 milionu korun. Vyšetřovatel vyloučil, že by požár zapříčinila technická závada. Další šetření je tak v rukou Policie ČR," dodala Martina Götzová.

Požár se podařilo jednotkám zlikvidovat v 7:02 hodin. Na místě zůstala jednotka sboru dobrovolných hasičů z Úpice. Evakuované osoby z okolních domů se mohly vrátit zpět do svých domovů.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře