Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Květen na červenokostelecké městské policii: rušení nočního klidu, mladíci na Konzumu a končinském vysílači a zaběhlá želva

Květen na červenokostelecké městské policii: rušení nočního klidu, mladíci na Konzumu a končinském vysílači a zaběhlá želva

Email Tisk PDF

kostpolPo rušném dubnu se v květnu situace v Červeném Kostelci zklidnila. V průběhu měsíce vyřešili městští strážníci pokutou nebo domluvou 57 přestupků – 40 dopravních a 17 proti veřejnému pořádku. Dále se policisté zabývali 65 oznámeními, z nichž většina byla spíše lehčího charakteru.

Zatímco v dubnu měli městští policisté prozatím nejvíc práce z celého roku (pro připomenutí: 87 řešených přestupků a 83 přijatých oznámení), v květnu byla situace klidnější. V průběhu měsíce strážníci řešili 57 přestupků.

Sedmnáct z nich se týkalo porušení městských vyhlášek a přestupků dle přestupkového zákona. Strážníci vyřešili domluvou nebo pokutou pět případů volně pobíhajících psů, třikrát museli jít – vzhledem ke krásnému počasí, které panovalo – zklidnit situaci v soukromých objektech kvůli rušení nočního klidu. "Nejednalo se však o vážné případy," doplnil velitel Městské policie Michal Škoda. Dvakrát byli potrestáni cestující kouřící v autobusové zastávce a občané, kteří nedovoleně zabrali veřejné prostranství (navezenou sutí, popř. odstaveným automobilem). V jednom případě došlo ke krádeži chodníkové dlažby, krádeži mobilu, vypalování trávy a také k veřejnému pohoršení, kdy před prodejnou Penny ležel opilý muž (občan jiného města).

V oblasti dopravy zaznamenali strážníci 40 přestupků – nejvíce se opět, jako každý měsíc, parkovalo bez parkovacích kotoučků (více jak 10×). Dále strážníci často kontrolovali zákaz vjezdu za zdravotní středisko. Vzhledem k šesti zaznamenaným přestupkům strážníci zdůrazňují, že do zdravotního střediska mohou vjet pouze vozidla s povolenkou nebo vozidla dopravní obsluhy. Dopravní obsluhou přitom není řidič doprovázející pacienta! A do třetice parkování, tentokrát v křižovatce, např. na Koubovce – u prodejny! Policie připomíná všem, že dle pravidel silničního provozu není možné zastavit a stát v oblouku jakékoliv křižovatky a ve vzdálenosti 5 metrů před a 5 metrů za hranicí křižovatky! Dále se parkovalo v zákazu v ulicích Žižkova, Komenského, Sokolská, B. Němcové nebo ve stezce pro cyklisty na autobusovém nádraží. Každým vaším nedovoleným zastavením a stáním omezujete či dokonce ohrožujete ostatní účastníky silničního provozu!

Na mobilní telefon, popř. pevnou linku strážníků MP přišlo během května 65 oznámení převážně lehčího charakteru. Jak bylo psáno výše, několikrát bylo nahlášeno rušení nočního klidu. "Je teplo, a tak se lidé scházejí spíš venku než doma. Z toho pak pramení tato oznámení. V květnu se ale nejednalo o vážné případy, spíš jen o hlasitější rozhovory, popř. víkendovou hudbu v chatové oblasti," upřesnil Michal Škoda. O něco vážnější případ byl oznámen od prodejny Konzum, kde se pohybovalo na střeše několik mladíků. Žádnou škodu zde ale nezpůsobili, takže byla situace řešena domluvou. Další mladíci si mohli ublížit, když se snažili vylézt na vysílač na Končinách. Danou věc řešila Policie ČR.

Mimo to se opakují hlášení krádeží květin, popř. nádob z hrobů. "Tato situace je pro nás velmi obtížná. Nejenže má náš hřbitov čtyři východy a nízké zdi, které lze snadno překonat, ale kontrolovat a zpovídat každého, kdo upravuje svůj hrob, kde a jakým způsobem nabyl květiny či výzdobu, je velice problematické. Většina lidí, s kterými strážníci na hřbitově hovoří, by toto pokládala i za neetické. Na hřbitově se proto provádějí časté preventivní kontroly, aby se co nejvíce eliminovaly takovéto krádeže," přiblížil situaci na hřbitově Michal Škoda.

V průběhu května došlo také k poměrně úsměvným oznámením. Nahlášeno bylo přeřezávání zámku u kola před Penny marketem. Jak hlídka zjistila, kolo i zámek patřili mladíkovi, který ztratil klíče a nic jiného, než přeřezat vlastní zámek, mu nezbylo. Jedno z nejkurióznějších oznámení posledních měsíců má na svědomí občanka, která oznámila městským policistům, že se jí zaběhla želva. "Pro tyto případy ovšem městští strážníci nemají kapacitu, takže oznámení pouze vzali na vědomí," konstatoval Michal Škoda.

Vedle těchto (vybraných) aktivit strážníci nadále kontrolují pult centrální ochrany napojený na řadu objektů ve městě, dále tísňová tlačítka seniorů a bezpečnostní kamerový systém.

Zdroj www.cervenykostelec.cz

 

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře