Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Královéhradečtí celníci zamezili ve dvou případech nelegálnímu dovozu léků s pseudoefedrinem

Královéhradečtí celníci zamezili ve dvou případech nelegálnímu dovozu léků s pseudoefedrinem

Email Tisk PDF
seznam článků
Královéhradečtí celníci zamezili ve dvou případech nelegálnímu dovozu léků s pseudoefedrinem
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

cel1Na konci minulého týdne zamezili královéhradečtí celníci ve dvou případech nelegálnímu dovozu léků s pseudoefedrinem. V obou případech se jednalo o kontrolu osobních vozidel české imatrikulace, v nichž cestovaly osoby české národnosti.

"Jeden z cestujících byl zadržen a následně předán Policii ČR, neboť na něj byl vydán zatykač. Celkem bylo zajištěno 4952 tablet léku CIRRUS s obsahem 120 miligramů pseudoefedrinu v jedné tabletě. Ze zajištěných léků by bylo možné vyrobit cca 450 gramů pervitinu, jehož prodejní hodnota by se na černém trhu pohybovala kolem půl milionu korun," uvedla k případu tisková mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Martina Kolinská.

V prvním případě hlídka mobilního dohledu prováděla 16. ledna kontrolu osobního vozidla nedaleko bývalého hraničního přechodu Náchod Běloves. Ve voze cestovali dva muži a jedna žena, kteří na standardní otázku celníků, zda převážejí nějaké zboží, alkohol či cigarety, odpověděli negativně. Při důkladné kontrole interiéru vozidla celníci našli pod sedačkou řidiče igelitovou tašku s 45 krabičkami léku CIRRUS a pod sedačkou spolujezdce igelitku s dalšími 25 krabičkami téhož léku. Celkem hlídka zajistila 70 balení léku CIRRUS (980 tablet), z něhož by bylo možné vyrobit cca 90 gramů pervitinu.

"Ve druhém případě hlídka celníků dne 17. ledna zastavila osobní vozidlo SEAT, v němž cestovali dva muži ve věku 38 a 33 let. Na otázku hlídky ohledně převozu zboží odpověděl řidič vozidla záporně. Celníci vozidlo podrobili důkladné kontrole. Za pomocí služebního psa vycvičeného na vyhledávání omamných a psychotropních látek objevili pod předními sedačkami igelitové sáčky s celkem 3972 tablet léku CIRRUS. Třiatřicetiletý muž prohlásil, že léky jsou jeho. Následně hlídka zjistila, že je na tohoto muže vydán zatykač a předala ho Policii ČR. Ze zajištěného zboží by bylo možné vyrobit cca 360 gramů pervitinu," zmínila druhý případ Martina Kolinská.

Celníci léky zajistili a případ se dále prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za který hrozí trest odnětí svobody v délce jednoho až pěti let nebo peněžitý trest.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře