Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Krajské zastupitelstvo dalo zelenou novému tendru na modernizaci ONN. Rada ho vyhlásí do konce května

Krajské zastupitelstvo dalo zelenou novému tendru na modernizaci ONN. Rada ho vyhlásí do konce května

Email Tisk PDF

nemocOdůvodnění významné veřejné zakázky Oblastní nemocnice Náchod – I. etapa modernizace a dostavby dnes mimořádně schválilo krajské zastupitelstvo. Tento krok je nezbytný proto, aby mohla zakázku odstartovat rada kraje, která tak učiní ještě do konce měsíce května. Maximální přípustná hodnota zakázky byla stanovena nově na 1,3 miliardy korun bez DPH.

Krajští zastupitelé dnes na svém mimořádném jednání posvětili nové odůvodnění významné veřejné zakázky na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod. "Oproti původnímu zadání tendru prodělal největší změny výkaz výměr. Byli jsme také nuceni změnit celkovou maximální přípustnou hodnotu zakázky na 1,3 miliardy korun bez DPH. Stomilionové navýšení je způsobeno započítáním finančních nákladů dodavatele vyplývajících ze smluvních a zadávacích podmínek. Je to mimo jiné hodnota potřebné bankovní jistiny, kterou jsou stavební firmy nuceny složit na účet kraje při podání nabídek nebo náklady na pojištění," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Původní maximální přípustná hodnota zrušené zakázky byla 1,2 miliardy korun bez DPH.

Jako základní hodnotící kritérium veřejné zakázky zůstává nejnižší nabídková cena. V zadání zakázky bude kladen velký důraz na technické a kvalifikační požadavky na dodavatele stavby. Ty budou zadány tak, aby zajistily, že plnění veřejné zakázky bude mít na starosti dodavatel s odpovídajícími zkušenostmi, materiálním a personálním zázemím. "Po budoucím dodavateli stavby budeme požadovat například zkušenosti z řízení výstavby velkých staveb v oblasti zdravotnictví, v hodnotě do poloviny naší maximální přípustné ceny, což nám umožňuje i zákon," doplnil radní pro oblast investic Josef Dvořák.

Tendr na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod musel být přepracován po tom, co ho v polovině února 2016 zrušila rada kraje z důvodů hodných zvláštního zřetele v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. "Novou zakázku bychom měli jako rada kraje vyhlásit do konce května. Ode dne vyhlášení pak poběží lhůta 78 dní, kdy se mohou zájemci seznámit s upravenou dokumentací a vznášet doplňující dotazy. Termín otevírání obálek předpokládáme na přelomu srpna a září," uzavřel radní Dvořák.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře