Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Krajské nemocnice se účastní průzkumu Nemocnice ČR 2018, pacienti je budou hodnotit

Krajské nemocnice se účastní průzkumu Nemocnice ČR 2018, pacienti je budou hodnotit

Email Tisk PDF

nemkrajVšechny nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a. s. se i letos účastní průzkumu vyhlášeném organizací HealthCare Institute, o.p.s., který má za cíl zmapovat spokojenost pacientů. Hospitalizovaní pacienti i ti navštěvující ambulance se zde mohou vyjádřit např. k bezpečnosti, spokojenosti se službami, ke komunikaci s personálem, k prostředí atd. Jak jsou spokojeni samotní zaměstnanci nemocnic, to přinesou výsledky speciální ankety. Organizace bude mimo to nezávisle hodnotit i finanční kondici zdravotnických zařízení. Průzkum běží do konce srpna a dotazníky mohou zájemci vyplňovat buď v tištěné formě, nebo online.

Celorepublikového průzkumu se krajské nemocnice účastní až na výjimky téměř každým rokem. Zapojit se do něj může každý pacient, který navštíví některou z nemocnic v Jičíně, Novém Bydžově, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, Broumově, Trutnově nebo ve Dvoře Králové nad Labem.

"Dvoustránkový formulář pro hospitalizované pacienty je možné vyplnit přímo na oddělení, v ambulancích zase mohou pacienti formulář vyplnit při čekání na vyšetření. Odevzdat jej mohou do sběrných boxů umístěných po nemocnici, např. u registrace v pavilonu chirurgických oborů," říká k podmínkám účasti v Oblastní nemocnici Jičín a.s. hlavní sestra Mgr. Monika Köstingerová.

Stejným způsobem se lze ankety zúčastnit i v dalších nemocnicích. Mimo hodnocení poskytované péče, prostředí nemocnice a komunikace personálu jsou v dotazníku např. i otázky týkající se spokojenosti pacientů se zdravotní pojišťovnou, které slouží pro jejich další analýzy. Další průzkum běží mezi zaměstnanci, kteří odpovídají na oblast personální, vztahů na pracovišti, bezpečnosti a podmínek k práci, jak jsou informovaní či jak hodnotí samotný provoz atd. Výstupy projektu jsou pak poskytnuty manažerům nemocnic, aby mohli snadněji pracovat na zkvalitnění zdravotní péče, prostředí nemocnice, vztazích s personálem atp. Formuláře je možné odevzdávat až do 31. 8. 2018. Po stejnou dobu jsou k dispozici i elektronické verze na webu www.nejlepsi-nemocnice.cz a webech jednotlivých nemocnic.

Vyhodnocení proběhne na podzim a výsledky jsou všem nemocnicím poskytnuty a rozhodně nezapadnou do šuplíku. "Dotazník je pro nás cenným zdrojem informací a zpětnou vazbou na naši péči. Dozvíme se, jak se u nás lidé cítí a jak jsou s našimi službami spokojeni, co bychom měli zlepšit, změnit a na co se zaměřit. Z loňských pozitivních výsledků pro mě jednoznačně vyplývá, že péče je u nás opravdu na vysoké úrovni a pacienti jsou s ní spokojeni. Věřím, že se nám ji podaří i nadále udržet v potřebné kvalitě, bez ohledu na plánovanou modernizaci nemocnice, která jistě přinese řadu provozních komplikací a i bez ohledu na nedostatek personálu, se kterým se tak jako další nemocnice neustále potýkáme. Velmi si vážím všech našich erudovaných odborníků, kteří tu jsou a mají být především pro naše pacienty a kteří, jak věřím, budou ve své skvělé práci pokračovat," říká předsedkyně představenstva ON Náchod a.s. Ing. Ivana Urešová, MBA.

Právě náchodská nemocnice dosáhla vloni na třetí příčku v republice v oblasti týkající se bezpečnosti a spokojenosti hospitalizovaných pacientů. Tamní lékaři a zdravotnický personál totiž umí dle názoru pacientů srozumitelně vysvětlit navrhovaný postup léčby. Na krajské úrovni pak nemocnice získala první místo v hodnocení hospitalizovaných pacientů a druhé místo v hodnocení ambulantní péče. Zde ji předběhla Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem. Jičín se pak v kraji umístil na druhé příčce v hodnocení hospitalizovaných pacientů. Trutnovská nemocnice se vloni průzkumu neúčastnila.

V rámci ankety Nemocnice ČR 2017 jsou hodnoceny čtyři oblasti: bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných a ambulantních pacientů, zaměstnanců a také finanční zdraví nemocnic. Vloni hlasovalo přes 54 tisíc hospitalizovaných pacientů, 33 tisíc ambulantních pacientů a 7 tisíc zaměstnanců. Struktura porovnávání vychází z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard. Anketu každoročně provádí organizace HealthCare Institute, o.p.s.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře