Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Krajské nemocnice budou mít nové vedení. Zaměstnancům té náchodské se to nelíbí

Krajské nemocnice budou mít nové vedení. Zaměstnancům té náchodské se to nelíbí

Email Tisk PDF

nemocKrajské nemocnice budou mít od 1. července nová vedení. Kvůli strukturálním změnám zaniknou koncem června funkce ředitelů. Dosavdní ředitel Oblastní nemocnice Náchod Miroslav Vávra nastoupí na místo v představenstvu městské nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem. Zaměstnanci jsou znepokojeni postojem Kraje.

K poslednímu červnu dojde v krajských nemocnicích k organizačním a personálním změnám. Pozice ředitelů zaniknou a jejich pravomoci převezmou od 1. července předsedové představenstev. Tyto změny se pochopitelně týkají i největšího z krajských zdravotnických zařízení – Oblastní nemocnice Náchod. Dosavadní ředitel Miroslav Vávra přejde do představenstva městské nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem.

"Změny ve vedení nemocnic jsou plně v kompetenci holdingu a vycházejí z našich představ o jiném způsobu řízení Zdravotnického holdingu i jednotlivých nemocnic a o zvýšení osobní odpovědnosti za prosperitu každé nemocnice. Členové představenstev tak například budou ručit i svým osobním majetkem," uvedl Jiří Skřivánek, ředitel Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.

Jednání s adepty na členy představenstev v tuto chvíli stále ještě probíhají. Osoba, která povede náchodskou nemocnici, není sice známa, ale je jasné, že to musí být zkušený manažer se zkušenostmi s vedením prosperujícího zdravotnického zařízení. Po svém nástupu do funkce se bude muset zaměřit především na personální stabilizaci zařízení, řešení akutních problémů, které souvisejí s posunem termínu rekonstrukce, a přípravu nemocnice na plánovanou rekonstrukci.

Tyto změny se nelíbí zaměstnancům náchodské nemocnice, kteří vydali tiskové prohlášení.

"Jsme znepokojeni postojem kraje k Oblastní nemocnici Náchod, který se odráží v opakovaném oddalování výstavby a neřešení narůstajících problémů, které z toho vyplývají. Nejsme přesvědčeni, zda si zástupci kraje uvědomují vážnost situace, kdy může být ohrožen provoz nemocnice i její další existence.

Situaci vyostřila schůzka vedoucích pracovníků nemocnice s hejtmanem a dalšími zástupci kraje dne 3. června 2014. Rozporuplná vyjádření jednotlivých představitelů kraje ke konečnému termínu výstavby jen prohloubila naše obavy. Další zneklidnění situace přinesl postoj zdravotního výboru kraje, který nepodpořil dofinancování ztrátového provozu z minulých let. Místo konkrétních návrhů na řešení palčivých problémů se provádějí pouze náhlé personální změny ve vedení nemocnice, které mohou vést k její další destabilizaci.

Vzhledem k nedostatečné komunikaci kraje, a v současné době i holdingu, si nemůžeme být jisti, zda zadáním pro nové vedení nemocnice má být její další rozvoj či útlum. Našim hlavním cílem je zajištění maximálně kvalitní dostupné péče o pacienty v plném rozsahu."

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře