Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Krajská hospodářská komora připomíná osmdesáté výročí Výstavy 38 Náchod

Krajská hospodářská komora připomíná osmdesáté výročí Výstavy 38 Náchod

Email Tisk PDF
seznam článků
Krajská hospodářská komora připomíná osmdesáté výročí Výstavy 38 Náchod
Strana 2
Všechny strany

kataV roce 2018 si Česká republika připomene několik historických výročí. Přichází další z letopočtů končících "osmičkou" a tyto byly na zásadní události velmi bohaté. Nejvýznamnější je samozřejmě sté výročí vzniku samostatného Československého státu.

Náchodsko a město Náchod si však připomenou událost z pohledu našeho regionu neméně důležitou, nejspíš nejvýznamnější. Od 19. června do 15. srpna 1938 se v Náchodě uskutečnila "Výstava 38 Náchod". Akce byla uspořádána k dvacátému výročí vzniku samostatného státu a jednalo se v té době o největší výstavu v celé republice s velkými státními expozicemi, školskými a průmyslovými pavilony, uměním a vědou.

"Při příležitosti Výstavy 38 Náchod byl vydán katalog, který je dodnes součástí knihovny téměř každé náchodské domácnosti a majitelé jej opatrují jako skutečný poklad. Po osmdesáti letech si lze přečíst články popisující města, památná místa, školy, muzea a další zajímavosti. Je však rovněž důležité, že i po několika desítkách let vidíme, které firmy zde v roce 1938 podnikaly a vstoupily tak do naší historie," uvedl předseda představenstva Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Jakubský.

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje připravuje při příležitosti osmdesátého výročí Výstavy 38 Náchod vydání katalogu firem a ekonomických subjektů okresu Náchod. "Máme v úmyslu vytvořit aktuálně působícím firmám příležitost stát se rovněž součástí historie našeho regionu. Vydání prestižní publikace tak naváže na katalog z roku 1938 a věříme, že se opět stane součástí knihoven nejen současných podnikatelů, sběratelů, ale i každého zájemce o aktuální dění. Prostor v katalogu je k dispozici rovněž pro města, školy, muzea, kulturní zařízení a všechny zájemce. Máte-li zájem o bližší informace a chcete se stát součástí historické publikace, kontaktujte nás. Ozveme se Vám a předáme bližší informace. Pevně věříme, že nabízenou možnost využijete. Uzávěrka katalogu bude k 30. dubnu 2018. Dne 19. června 2018, v den osmdesátého výročí zahájení Výstavy v roce 1938, bude publikace slavnostně pokřtěna a bude započata její distribuce," dodal ředitel oblasti Náchod František Molík.

Celý katalog z roku 1938 je možné si stáhnout zde.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře