Sobota 24.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Kraj se připravuje na svůj příspěvek ke zlepšení dopravy v Náchodě

Kraj se připravuje na svůj příspěvek ke zlepšení dopravy v Náchodě

Email Tisk PDF

krajVýstavba náchodského obchvatu je zatím hudbou budoucnosti a velkým úkolem pro Ředitelství silnic a dálnic jako správce komunikací prvních tříd. Královéhradecký kraj ale chce být připravený navázat na tuto stavbu zásadního významu a přispět tak svým dílem ke zlepšení dopravní situace ve městě a jeho bezprostředním okolí. Za tímto účelem připravuje přeložku silnice do Velkého Poříčí.

Ani výstavba kýženého obchvatu by bez navazujících dopravních staveb nedokázala obyvatelům Náchoda ulehčit tolik, kolik je zapotřebí. Ne všechna tranzitní doprava směřuje do Polska a nemalá část projíždějících vozidel pokračuje z Náchoda ve směru na Hronov a Broumov. V prostoru před hraničním přechodem do Polska má proto z budoucího obchvatu vycházet přeložka silnice II/303. Ta bude směrem na Hronov vedena vpravo od železniční trati a do současné trasy se napojí u autobazaru ve Velkém Poříčí.

"Pro tuto stavbu máme platné územní rozhodnutí i dokumentaci pro stavební povolení. V minulosti, ve spolupráci s městem Náchod, byla vykoupena část pozemků, které jsou potřebné pro realizaci stavby. V této spolupráci chceme pokračovat a obnovit přípravu stavby přeložky," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Náklady na přeložku komunikace z Bělovsi do Velkého Poříčí se odhadují na více než 400 milionů korun. „Nová silnice bude dlouhá tři a půl kilometru a její součástí budou čtyři nové mosty," doplnil náměstek Karel Janeček, který je odpovědný za oblast dopravy.

Vzhledem k tomu, že tato stavba dopravně navazuje na plánovanou přeložku silnice I/33, tedy obchvat Náchoda, pro který ještě nebylo vydáno územní rozhodnutí, bude se rychlost příprav odvíjet od předpokládaného termínu realizace samotného obchvatu.

Foto archiv Královéhradeckého kraje

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře