Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Kraj: Na přípravě přeložky pracujeme, blokáda silnice nic neurychlí

Kraj: Na přípravě přeložky pracujeme, blokáda silnice nic neurychlí

Email Tisk PDF

silKrálovéhradecký kraj připravuje přeložku silnice II/303 v úseku mezi Bělovsí a Velkým Poříčím. Na stavbu je vydáno územní rozhodnutí a je vykoupena přibližně čtvrtina potřebných pozemků. Rada Královéhradeckého kraje se touto problematikou naposledy zabývala na svém zasedání dne 13. 7. 2015, kde bylo rozhodnuto o pokračování příprav této akce. Veřejnost o tom byla informována tiskovou zprávou ze dne 24. 7., která byla rovněž umístěna na webové stránky Královéhradeckého kraje.

"V letošním roce bude zadána aktualizace sedm let staré projektové dokumentace pro stavební povolení a bude zadána dokumentace pro provedení stavby, včetně aktualizace záborového elaborátu, případně geometrického plánu," řekl náměstek hejtmana a krajský radní pro dopravu Karel Janeček s tím, že páteční blokádu silnice ze strany Spolku obchvat Náchoda považuje za neopodstatněnou a neúčelnou.

"Realizaci každé stavby předchází celá řada procesních úkonů, které není možné urychlit. Blokáda silnice postihne projíždějící řidiče, kteří nemají se současným stavem nic společného, ale přípravu přeložky neurychlí. Předsedu Spolku Obchvat Náchoda jsem písemně informoval o stavu příprav, vyzval ho k odvolání pátečního protestního shromáždění v Malém Poříčí a nabídl jsem mu osobní jednání za účasti vedení SÚS Královéhradeckého kraje," dodal náměstek Janeček.

Termín zahájení výstavby téměř čtyřkilometrového úseku zatím není možné stanovit, protože tato stavební akce navazuje na obchvat Náchoda, který připravuje Ředitelství silnic a dálnic. Bez napojení na přeložku silnice I/33 by byla krajská investice ve výši zhruba 400 milionů neefektivní a velice neekonomická.

Foto archiv Královéhradeckého kraje

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře