Sobota 23.září 2023

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Kraj chce do náchodské nemocnice pořídit magnetickou rezonanci

Kraj chce do náchodské nemocnice pořídit magnetickou rezonanci

Email Tisk PDF

text 171Zájem pořídit pro Oblastní nemocnici Náchod magnetickou rezonanci potvrdila na svém pondělním jednání rada kraje. Tento specializovaný přístroj zde dosud chybí a s jeho zakoupením se proto počítalo v rámci akce "Modernizace a dostavba Oblastní nemocnice Náchod". Ta je ovšem nyní zpožděna, kraj tak chce řešit nákup magnetické rezonance nezávisle.

"Magnetická rezonance nyní náchodské nemocnici zcela chybí. Počítalo se s ní až s vybavením v nové budově. Pacienti tak musí za vyšetřením dojíždět do soukromých praxí nebo až do hradecké fakultní nemocnice. Sice dojde k nějakému zpoždění se stavbou nového pavilonu kvůli zpožděné zakázce, ale chceme alespoň takto začít s nákupem důležitého přístrojového vybavení," řekl náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar.

Pořízení magnetické rezonance pro náchodskou nemocnici bylo schváleno i Komisí pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků, která působí v rámci ministerstva zdravotnictví. Podle náměstka Cabicara bude pořízení magnetické rezonance "předskokanem" celé modernizace. "Pořízení přístroje vyčleníme z projektu modernizace a umístíme ho na současné oddělení radiologie. Prověřili jsme si, že je to proveditelné i za cenu toho, že budeme moci přemístit později rezonanci do nově postavené budovy," doplnil náměstek Cabicar.

Do vlastního nákupu je ještě nutné dořešit způsob financování či zajištění nezbytných smluv se zdravotními pojišťovnami. Předpokládané náklady na realizaci projektu včetně stavebních úprav se odhadují zhruba na 40 milionů korun před vysoutěžením. Jakékoliv další kroky v této věci ovšem budou i v budoucnu podléhat dalšímu schvalovacímu procesu.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře