Středa 26.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Konec týdne ve znamení 8. ročníku Náchodských mezioborových dnů

Konec týdne ve znamení 8. ročníku Náchodských mezioborových dnů

Email Tisk PDF

dnyOsmý ročník tradičních Náchodských mezioborových dnů, který se uskuteční v druhé polovině tohoto týdne, přináší celou řadu novinek. První novinkou je otevření konference o jeden den dříve, ve středu 13. listopadu v 17 hodin, a to odborným presympóziem, které se věnuje tématu Cévní mozkové příhody.

Slavnostní zahájení konference proběhne již tradičně ve čtvrtek 14. listopadu v náchodském Městském divadle Dr. Josefa Čížka v 8:30 hodin, kdy bude kromě odborného programu otevřena i výstava firem. Slavnostní zahájení poctí svou návštěvou starosta města Náchoda Jan Birke, ředitel Oblastní nemocnice Náchod Miroslav Vávra, náměstek léčebně preventivní péče nemocnice Antonín Housa, hlavní sestra nemocnice Renata Dušková a představitel pořádající společnosti EDUMED Jiří Veselý. Od deváté hodiny se plně rozběhnout odborné přednášky.

Další novinkou je paralelní sekce pro širokou veřejnost konaná při příležitosti světového dne diabetu, který připadá právě na 14. listopadu. Pro občany bude připraveno měření glykémie, tlaku, BMI a tělesného tuku, prezentace zdravé výživy, poradenství a ukázky pomůcek pro diabetiky. Všechna měření budou provedena zdarma.

Letošní ročník přestavuje přes 65 přednášek, jak na hlavním sále, tak paralelně v malém sále a je na něj opět přihlášeno přes 500 zdravotníků. Odborný program je rozdělen do několika sekcí, které se věnují základním oborům medicíny, ale i například komunikaci. Paralelní program obsadí témata, jako je hojení ran, humor ve zdravotnictví nebo právě téma cukrovky. Akci, stejně jako již několik minulých ročníků, pořádá firma EDUMED s.r.o., která se věnuje pořádání odborných a vzdělávacích akcí pro odbornou i laickou veřejnost.

Náchodské mezioborové dny jsou otevřeny pro lékaře a nelékařské pracovníky ve zdravotnictví nejen z Oblastní nemocnice Náchod a.s., ale i z ostatních zdravotnických zařízení přesahující hranice Královéhradeckého kraje.

"Velice nás těší velký zájem zdravotníků nejen z naší nemocnice, ale i z celého regionu. Témata konference se v teoretické rovině věnují nejnovějším diagnostickým a léčebným postupům zejména u nejčastějších onemocnění, po zkušenostech z předchozích ročníků dáváme ještě větší prostor nácviku život zachraňujících výkonů a workshopům věnovaným hojení ran. Konference rovněž dopřává větší místo tématům prevence kardiovaskulárních onemocnění, kterým je věnován prostor v odborných sděleních i v sekci pro veřejnost," vysvětluje odborný garant konference MUDr. Jiří Veselý.

Osmý ročník bude díky svému rozsahu opět největší vzdělávací akcí pro nelékařské zdravotnické pracovníky v Královéhradeckém kraji mimo akce Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře