Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Kolony v Náchodě se nadále komplikují

Kolony v Náchodě se nadále komplikují

Email Tisk PDF
seznam článků
Kolony v Náchodě se nadále komplikují
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

kolony 2V pátek 14. října 2016 proběhl další, v pořadí již třetí kontrolní den na stavbě průtahu Náchoda za účasti všech zainteresovaných subjektů, stavbařů a Policie ČR. "Stavební práce probíhají přesně podle harmonogramu a termín dokončení oprav v letošním roce, tj. konec listopadu, zcela jistě stavbaři dodrží," uvedl za investora, Ředitelství silnic a dálnic, Správa Hradec Králové, ředitel Marek Novotný.

Po téměř třech měsících stavby si již řidiči i obyvatelé Náchoda na dopravní omezení zvykli, přesto se však najdou jedinci, především řidiči kamionů, kteří mnohdy místo jízdy po objízdné trase zvolí riskantní a hlavně zakázaný průjezd středem města. Často pak poničí dopravní značky nebo sloupy, které jim brání v průjezdu v úzkých komunikacích a zpravidla jejich dobrodružství končí pokutou.

Aby stavbaři získali mírný náskok s pokračováním oprav průtahu naplánovaných na příští rok, začnou již v následujícím týdnu s opravou úseku na výjezdu z Náchoda v místě od odbočky do ulice U Cihelny po odbočku na Nové Město nad Metují. V pondělí 17. října budou zahájeny stavební práce v tomto přibližně 350 metrovém úseku, které budou spočívat v odfrézování stávajícího krytu a položení nového živičného povrchu. V brzkých ranních hodinách bude instalováno nezbytné dopravní značení, po sedmé hodině ranní by pak stavbaři měli začít s frézováním vozovky.

"Předpokládáme, že i přesto, že v těchto místech bude provoz probíhat obousměrně pouze s částečným omezením, dopravní situace se zcela jistě ještě více zkomplikuje. Již v posledních týdnech dosahují kolony kamionů ve špičkách i několika kilometrů a řidiči se posouvají ještě daleko před Náchodem. Je proto evidentní, že nákladní doprava houstne a já chci znovu požádat všechny dopravce a spediční firmy, aby cestu přes Náchod v následujících týdnech pečlivě zvážili a využili případně jiné hraniční přechody," uvedl v souvislosti se zahájením další stavebních prací starosta Jan Birke a dodal: "Dopravní situace bude komplikovanější hlavně ze začátku, kdy se bude frézovat. V prvních dnech bude doprava omezena nejvíce, protože v době frézování bude muset být provoz řízen místy kyvadlově."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře