Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Koaliční smlouva v Náchodě je podepsána

Koaliční smlouva v Náchodě je podepsána

Email Tisk PDF
seznam článků
Koaliční smlouva v Náchodě je podepsána
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

ko1Z výsledků komunálních voleb vzešla v Náchodě hned následující den po volbách trojkoalice složená ze zástupců ČSSD (13), Patriotů města Náchoda (3) a KDU-ČSL (3). Smlouva o vytvoření koalice tedy mohla být podepsána již v neděli 12. října 2014. V pátek 7. listopadu 2014 následně všech 19 zastupitelů a dva zástupci vedení KDU-ČSL, kteří se na vzniku smlouvy podíleli, podepsali Smlouvu o koaliční spolupráci. Tato smlouva stanovuje základní cíle, jichž chce trojkoalice dosáhnout v letech 2014–2018.

"Naším hlavním cílem je pokračovat v pozitivních proměnách Náchoda a k tomu chceme získat v rámci zastupitelstva širší podporu. Půjde především o prosazení velkých investic, veškerá rozhodnutí pochopitelně budeme činit v zájmu obyvatel Náchoda," uvedl starosta Náchoda Jan Birke.

Smlouva specifikuje společné cíle členů trojkoalice v celé řadě oblastí. Představitelé trojkoalice se mimo jiné shodují na podpoře výstavby obchvatu Náchoda, znovuobnovení lázeňství, způsobu hospodaření města nebo v otázce odpadového hospodářství.

"V neposlední řadě budeme podporovat rozvoj příměstských částí. Nově bychom se také chtěli zaměřit na podporu středního a učňovského školství, zejména zvýšit zájem studentů o technické obory a tím uvést do většího souladu zájmy zaměstnavatelů v regionu," zdůraznil Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády pro vědu a výzkum a náchodský zastupitel za KDU-ČSL.

Společnou podporu má i záměr vytvoření odborného a maximálně profesionalizovaného pracovního týmu pro projekt Evropské město Náchod – Kudowa-Zdrój. Právě díky česko-polské spolupráci se Náchodu v posledních letech daří realizovat mnoho projektů.

"Velmi důležité pro nás bude i v následujících letech maximální využití dotačních titulů z fondů a prostředků EU a dalších možných externích finančních zdrojů včetně rozpočtu Královéhradeckého kraje a státního rozpočtu," uvedl místostarosta Tomáš Šubert a dodal: "Pevně věřím, že i díky těmto finančním prostředkům se nám podaří například rozšířit síť cyklostezek a cyklotras hlavně ve střední části města."

Ustavující jednání Zastupitelstva města Náchoda s volbou starosty, místostarosty a členů rady města se uskuteční v přednáškovém sále Městského divadla Dr. J. Čížka v pondělí 10. listopadu 2014 od 16:30 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře