Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Ježíšek přinesl do Stacionáře Cesta v Náchodě skvělou zprávu

Ježíšek přinesl do Stacionáře Cesta v Náchodě skvělou zprávu

Email Tisk PDF
seznam článků
Ježíšek přinesl do Stacionáře Cesta v Náchodě skvělou zprávu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

stacionář na vysehradeV týdenním předstihu zavítal Ježíšek i do Stacionáře Cesta v Náchodě. Starosta Jan Birke společně s místostarostkou Pavlou Maršíkovou zavítali koncem minulého týdne na návštěvu do stacionáře v Bělovsi, aby paní ředitelce Denise Voborníkové sdělili skvělou zprávu. Dlouho připravovaný projekt výstavby nového stacionáře uspěl a bude financován z Integrovaného regionálního operačního programu.

"Cílem projektu je zkvalitnění služeb denního stacionáře prostřednictvím rekonstrukce budovy č. p. 67 v ulici Na Vyšehradě a přilehlého pozemku st. p. č. 78, na kterém bude umístěna nová přístavba," upřesnila místostarostka Pavla Maršíková, která s přípravou žádosti na financování celého projektu pomáhala. "Z pohledu města má tato akce velký smysl, především se zvýší komfort poskytovaných služeb klientů v novém prostředí a objekt v ul. Na Vyšehradě, který byl původně v majetku města a byl v neutěšeném stavu, tak najde opravdu smysluplné využití," dodala místostarostka.

Aktuální skvělou zprávou je, že projekt byl na základě předložené žádosti o dotaci vybrán k financování. "To je vlastně opravdu velký dárek k Vánocům nejen pro klienty stacionáře, ale i pro všechny zaměstnance a potažmo město Náchod. Nyní už budou moci začít vlastní přípravné práce, aby se v příštím roce mohlo začít stavět. Dotace ve výše 95 % (90 % z EU, 5 % ze státního rozpočtu) na stavbu nového stacionáře za 34 mil. Kč považuji za opravdu velký úspěch," uvedl starosta Jan Birke.

Pro účely výstavby stacionář od města odkoupil budovu č.p. 67 v ulici Na Vyšehradě vč. části přilehlého pozemku, část pozemku má stacionář od města ve výpůjčce. V současné době je již vydáno stavební povolení s nabytím právní moci na stavební práce.

"Předpokládáme, že od ledna 2018 se začne zpracovávat prováděcí projektová dokumentace na stavební práce, přibližně od dubna do června by proběhlo výběrové řízení na zhotovitele stavebních prací a od září by se mohlo začít stavět," upřesnila předpokládaný harmonogram místostarostka Pavla Maršíková.

Denní stacionář nyní poskytuje své služby v objektu v ulici Vítkova čp. 3 a jeho posláním je poskytnout osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního, mentálního, tělesného či kombinovaného postižení potřebnou péči a podporu k rozvoji jejich schopností a dovedností, prostor pro jejich seberealizaci a sociální začlenění.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře