Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Jezdil autem pod vlivem drog a ohrožoval ostatní

Jezdil autem pod vlivem drog a ohrožoval ostatní

Email Tisk PDF
seznam článků
Jezdil autem pod vlivem drog a ohrožoval ostatní
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

dr1Trestní stíhání za ohrožení pod vlivem návykové látky a k tomu maření úředního rozhodnutí a vykázání má nyní na krku 31letý muž z Náchodska, který se po Náchodě projížděl autem pod vlivem pervitinu a ohrožoval přitom ostatní občany i policejní hlídku.

V pátek 19. září 2015 před druhou hodinou odpoledne si policejní hlídka všimla muže za volantem červeného Renaultu Megane, na kterého okresní soudce vypsal příkaz k zatčení.

"Hlídka otočila vůz a vydala se za ním. Mladý muž za volantem ale nehodlal na kontrolu hlídky čekat, místo toho se vydal na útěk městem, místy až rychlostí 100 km/hod., přitom narazil do policejního vozu a ohrozil několika velmi riskantními manévry okolní auta i chodce. Nakonec před plaveckým bazénem odbočil směrem k řece, zastavil nárazem o zídku, vyběhl z auta a skočil do vody. Jenže policisté mu byli v patách, jeden ze dvoučlenné hlídky ho pohlídal u stávajícího břehu, druhý mezitím přeběhl most, a když muž přeplaval, tak ho zatkl," popsala případ tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Dechová zkouška na alkohol podle jejích slov, které se zmáčený muž dobrovolně podrobil, neprokázala žádný alkohol, zato však orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek odhalil, že muž je pod vlivem pervitinu. Policisté muže zadrželi a převezli na oddělení k procesním úkonům. Pak ho propustili k dalšímu řízení na svobodě.

"Další pokračování měl případ v pondělí 21. září 2015 dopoledne, kdy policejní hlídka na parkovišti před obchodním domem Albert opět narazila na stejného muže, za volantem stejného vozu. Znovu seděl v autě pod vlivem drog, jak vzápětí ukázal orientační test Drugwipe. Policejní hlídka, tentokrát již v klidu bez pronásledování, mladého, dosud však nepoučitelného, muže znovu zadržela a odvezla s sebou na oddělení. V současné době jsme proti muži zahájili trestní stíhání pro spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí, jízdu motorovými vozidly má již teď totiž soudně zakázanou až do roku 2021. Aktuálně mu hrozí také až dvouletý trest odnětí svobody," dodala Eva Prachařová.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře