Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Jen ve čtvrtek se na Náchodsku stalo šest dopravních nehod

Jen ve čtvrtek se na Náchodsku stalo šest dopravních nehod

Email Tisk PDF
seznam článků
Jen ve čtvrtek se na Náchodsku stalo šest dopravních nehod
Strana 2
Všechny strany

Nachod

Šest dopravních nehod se stalo na silnicích Náchodska ve čtvrtek 16. srpna . Na třech z nich se podíleli cyklisté.

Podle informace policejní mluvčí Evy Prachařové se zbývající tři nehody týkaly automobilů a chodce. Řidič osobního auta Volvo lehce zranil 22letou ženu, kterou přehlédl při vycouvávání z parkovacího místa na Karlově náměstí v Náchodě krátce před polednem.

"Únava přemohla řidiče osobního vozu Felicia Combi v klesání od České Skalice na příjezdu do Náchoda. Řidič si asi na moment zdříml, když opět zvedl oči, byl už v levém pruhu, kde naštěstí zrovna nikdo nejel a mířil přímo do sloupku dopravní značky. Náraz do značky a vedlejšího stromu zázračně přežil. Po odvozu a vyšetření v nemocnici na něm lékaři dokonce neshledali žádné zranění. Pouze automobil, na kterém vznikla škoda 43 tisíc korun, bude mít zřejmě na odpis," popsala další nehodu Eva Prachařová.

Také při další nehodě zapůsobil lidský faktor, konkrétně způsob jízdy řidičky. Při půlnočním deštíku 23letá řidička octavie nepřizpůsobila rychlost automobilu stavu mokré vozovky a ve smyku vyjela v pravotočivé zatáčce až do živého plotu a lampy veřejného osvětlení na protější straně silnice. Nehoda se stala na výjezdu z Náchoda směrem na Nové Město nad Metují, na Dobenínské ulici.

První oznámení o nehodě s cyklistou přijali náchodští policisté před desátou hodinou dopoledne. V obci Spy havaroval na svém jízdním kole cyklista, který nezvládl po prudkém klesání jízdu na mostě a upadl. Dechová zkouška vzápětí odhalila, že velký podíl na jeho vratké jízdě měl alkohol. Přístroj mu naměřil jedno promile alkoholu v dechu. Cyklista utrpěl lehké zranění.

Druhá nehoda s cyklistou byla ohlášena o čtvrt hodiny později z Žabokrk u Hronova. Tam se krátce po desáté hodině cyklista střetl s vyžínacím strojem na krajnice a příkopy. Nákladní automobil, který pod zapnutým výstražnými majáky prováděl údržbu krajnice mezi Žabokrky a Velkými Petrovice potřeboval zastavit a kousek couvnout. V těsné blízkosti za ním zastavil 69letý cyklista. Při couvání však řidič pracovního stroje zřejmě cyklistu přehlédl a nacouval do něj. Nákladní automobil najel levým zadním kolem na bicykl, cyklista utrpěl lehké zranění a na bicyklu vznikla hmotná škoda ve výši 5 tisíc korun. 

"Poslední nahlášená čtvrteční nehoda s cyklistou se stala o půl sedmé večer v Náchodě u nádraží a tentokrát skončila cyklistovým těžkým zraněním. Řidič osobního automobilu, který chtěl odbočit vlevo do Borské ulice, pravděpodobně přehlédl 53letého cyklistu, jedoucího v protisměru od Hronova, a nedal mu přednost. Odbočovací manévr sice nedokončil, ale zastavil před jedoucím cyklistou v jeho pruhu na poslední chvíli, cyklista ale už nestihl nijak zareagovat a narazil do jeho levého rohu. Při pádu na zem si přivodil těžké zranění. Dechová zkouška ukázala, že řidič osobního automobilu před jízdou nic nepil, v dechu cyklisty policisté naměřili 0,4 promile. Na protějším chodníku je vedena cyklostezka, kterou cyklista při jízdě nevyužil, ačkoli podle zákona by ji využít měl. Dopravní nehodu policisté i nadále vyšetřují," dokončila vyjmenovávání nehod Eva Prachařová.

Foto archiv Policie ČR

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře