Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko I přes rozsáhlou rekonstrukci jsou turisté na Pevnosti Dobrošov vítáni

I přes rozsáhlou rekonstrukci jsou turisté na Pevnosti Dobrošov vítáni

Email Tisk PDF

dobrosovTuristická sezóna 2017 na Pevnosti Dobrošov u Náchoda proběhne, byť za částečného omezení způsobeného přípravnými pracemi k avizované rozsáhlé rekonstrukci.

"Připravili jsme pro návštěvníky několik novinek a zajímavých akcí nesoucích se v duchu 80. výročí zahájení stavby těžkého opevnění na Náchodsku, vč. stavby samotné Pevnosti Dobrošov," avízuje správce Pevnosti Dobrošov Richard Švanda.

Ve vstupní expozici přibude několik nových a zajímavých exponátů a k vidění bude rozšířená expoziční část o tzv. "Dobrošovský Slavín". V ní se dozvíte o osudech osobností, které své životy spojily se stavbou opevnění a událostmi roku 1938 na Náchodsku. Jsou to třeba především Jaroslav Purkyta (důstojník pěšího pluku 48 Jugoslávie), Eduard Zicháček (autor nástěnných maleb ve srubu Jeřáb), majitel pracovní firmy Kapsa a Müller, která stavěla dobrošovskou pevnost, ale i mnozí další. Spatřit budete moci například předměty osobní povahy či fotografie se k nim vztahující.

"Ze zajímavých akcí připomínáme 2. ročník dřevořezbářského sympózia Dobrošovské dřevobraní (15. a 16. července), 3. ročník Se starostou do pevnosti s otevřením nové stezky mezi Českou Čermnou a Bělovsí (19. srpna), nebo připomínku stavby pevnosti spojenou se křtem nové knihy k osobě Jaroslava Purkyta a zajímavým programem (9. září). Akcí bude samozřejmě více a v rámci možností se pokusíme nabídnout podobný servis jako v letech předcházejících. Rádi vás tímto na Dobrošově přivítáme a doufáme, že si z nabídky vyberete. Veškeré informace o provozní době, omezení a připravovaných akcích se dozvíte na www.pevnost-dobrosov.kvalitne.cz ," dodal Richard Švanda.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře