Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Hospici o víkendu pomohli během i nákupem výrobků Šikovných rukou

Hospici o víkendu pomohli během i nákupem výrobků Šikovných rukou

Email Tisk PDF
seznam článků
Hospici o víkendu pomohli během i nákupem výrobků Šikovných rukou
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Všechny strany

hos1Uplynulý víkend přál červenokosteleckému Hospici Anežky České. V pátek odpoledne byla zahájena výstava Šikovné ruce pro hospic aneb Lidé lidem a probíhat bude do 10. října. V sobotu ráno se sešly stovky lidí, aby se proběhly v okolí Červeného Kostelce. Výtěžek z obou akcí pomůže ke koupi nového komunikačního systému mezi personálem a pacientem hospice.

Šikovné ruce vytvořily přes 3000 výrobků

V pátek 3. října odpoledne proběhlo na MěÚ slavnostní zahájení výstavy Šikovné ruce pro hospic aneb Lidé lidem. Zhruba 40 lidí si v obřadní síni našeho úřadu poslechlo české i zahraniční písně v podání Sborečku Jiráskova gymnázia Náchod, který příští rok oslaví 30 let své existence, a odměnilo potleskem všechny, kdo se benefiční soutěže zúčastnil. Stejně jako vloni i letos svými výrobky přispělo do soutěže přes stovku jednotlivců a skupin, letos se počet soutěžících dostal dokonce až na číslo 171. Na výstavě tak můžeme díky těmto lidem vybírat a zakoupit 3097 výrobků.

Z těchto více jak 3000 výrobků vybrala porota devět nejpovedenějších a v rámci vernisáže předala Eva Wagenknechtová jejich autorům drobné dary.

Výtěžek z prodejní výstavy půjde na vybavení hospice: "Výtěžek projektu, který podpořil také Královéhradecký kraj v rámci profesionálních a neprofesionálních kulturních aktivit, je určen na zakoupení nového komunikačního systému mezi personálem a pacientem v 1. patře budovy hospice," uvedla Eva Wagenknechtová.

Na trať premiérového Běhu pro hospic vyrazilo přes 300 lidí

Na stejné zařízení, tedy na nový komunikační systém mezi personálem a pacientem, půjde také výtěžek ze sobotního premiérového ročníku Běhu pro hospic. Tato zbrusu nová akce se setkala s velkým zájmem Červenokostelečanů (ale také sportovců z jiných měst), když se jich zúčastnilo závodu 317! Nejmladšímu účastníkovi nebyl ani rok, tomu nejstaršímu bylo letos 73 let. Mezi startujícími se objevila také naše nejlepší triatlonistka Vendula Frintová a v zázemí byl přítomen také místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.

Pořadatelé zajistili pro účastníky tři trasy o délce 2, 5 a 10 km, z nichž největší účast měla ta dvoukilometrová, kterou běželo přes 150 běžců a běžkyň. Start a cíl závodu byl umístěn před budovou Háčka a běželo se v okolí červenokosteleckých rybníků Brodský, Špinka a Krčmařík. Dohled nad správným průběhem závodu zajišťovali pořadatelé po celé délce trati.

Počasí této akci přálo, a tak se mohlo startovat v příjemných teplotách babího léta. V každé kategorii byli oceněni jak tři nejlepší závodníci, profilující se především z řad různých atletických klubů, tak také náhodně vylosovaní účastníci a nejstarší a nejmladší běžec. Výsledky najdete na webu www.behprohospic.cz .

Vyjma závodníků si na své přišli také jejich doprovázející neběžci, pro které byl připraven doprovodný program v zahradě Háčka a lehké občerstvení. Zhruba o půl jedné odpoledne tak všichni přítomní odcházeli z areálu Háčka spokojeni s tím, že udělali dobře jak svému tělu, tak hospici, který, jak zmínil Pavel Bělobrádek ve své řeči, zná celá Česká republika.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře