Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Fanoušky železničních modelů potěšila výstava v České Skalici

Fanoušky železničních modelů potěšila výstava v České Skalici

Email Tisk PDF
seznam článků
Fanoušky železničních modelů potěšila výstava v České Skalici
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Všechny strany

ze1V klubovně zahrádkářů v České Skalici se uskutečnil již sedmý ročník výstavy železničních modelů, který uspořádalo Modelářské centrum za podpory Města Česká Skalice. Návštěvníci si mohli prohlédnout celkem 22 kolejišť, pobavit se doprovodným programem, sami si zamodelařit, nebo získat rady a návody pro své domácí modelaření. Kamarádi ze středočeské obce Chvatliny u Zásmuk přivezli 100 metrů kolejí a vozidla. Celou sobotu a neděli vozili děti i dospělé po klikaté trati až ke splavu a zpět ke klubovně.

Páteční dopoledne, kdy ještě vystavovatelé nebyli kompletní, využili žáci pátých tříd, kteří jediní dorazili z místní ZŠ, k zábavné soutěži o ceny. Členové pořadatelského Modelářského centra připravili pro kluky a holky originální otázky, na které děti s nadšením odpovídaly. Hlavní ale bylo to, že soutěž děti zaujala, a proto jsme to také dělali. Bylo pro nás odměnou, že se děti dobře bavily. Ti soutěžící, kteří odpověděli správně, měli možnost získat dárek. Jako již tradičně nám zůstaly věrny děti z místní mateřinky - upřímně obdivovaly vláčky, které jezdily a houkaly. Největší obdiv dětí sklízel tradiční Merkur.

Po celý víkend si návštěvníci mohli vyzkoušet vlastní modelářskou zručnost. Připravili jsme několik dílen, nejen modelářských. Novinkou byla stavba domečku z laserových stavebnic Atelieru Wepe, dále klasika - modelářské dílny - domečky s krajinkou, které mají stále úspěch pro svoji jednoduchost, ale i různorodost díky fantazii malých i velkých modelářů. Ti nejmenší si mohli ozdobit kamínek pro štěstí ubrouskovou technikou za asistence Zdeňky Plundrové.

Kolejiště představili i další členové dětského modelářského kroužku Standa, Petr a Ondra. Ostatní členové výstavu zpestřili dioramaty, za které získali ocenění nejen z oblastních, ale i z mezinárodních soutěží. Členové Modelářského centra postavili uprostřed sálu malou modulovou železnici se stanicí Česká Skalice, ve které kraloval Petr Karlíček jako výpravčí vlaků - v sobotu hlavním výpravčím byla Klárka z našeho kroužku. Na jedné straně sálu byla zastávka Velká Jesenice v měřítku 1:120, na druhé vratná smyčka.

Jako výpravčí a strojvůdci se střídaly děti z kroužku. Prezentovali jsme první polotovary modelů železničních staveb nádraží Česká Skalice, a dále zastávku Velká Jesenice, na které již stojí staniční budova včetně výdejního místa jízdenek. Díky výstavě můžeme přivítat na kroužku pět nových modelářů. Nyní kroužek čítá již 24 kluků a holek od 8 do 16 let nejen z České Skalice, ale i z Červeného Kostelce, Červené Hory, Náchoda, Velké Jesenice i Nového Města nad Metují.

Děkujeme všem návštěvníkům za účast na výstavě, a tím pádem i podporu modelářského kroužku, i za slova chvály, které jsou pro nás důvodem pokračovat.

Foto Jan Holý, www.ceskaskalice.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře