Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Drogový kurýr, kterého zadrželi celníci, byl odsouzen

Drogový kurýr, kterého zadrželi celníci, byl odsouzen

Email Tisk PDF
seznam článků
Drogový kurýr, kterého zadrželi celníci, byl odsouzen
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

P1010022Na konci února v roce 2015 zamezili královéhradečtí celníci nelegálnímu dovozu více jak 70 000 tablet léku CIRRUS. Léky v osobním vozidle české imatrikulace převážel Bulhar přes bývalý hraniční přechod v Náchodě. Celní úřad o tomto záchytů veřejnost neinformoval s ohledem na probíhající policejní vyšetřování. Muž byl v minulém týdnu odsouzen k trestu odnětí svobody v délce trvání pěti let a trestu vyhoštění na dobu deseti let.

"Hlídka královéhradeckých celníků zastavila ke kontrole vozidlo, ve kterém cestoval pouze sedmatřicetiletý Bulhar. Celníci pojali podezření, že řidič převáží nelegální zboží a provedli za pomoci služebního psa vycvičeného na vyhledávání omamných a psychotropních látek důkladnou kontrolu. Pes Max při kontrole interiéru vozu označil igelitové tašky, které se nacházely pod a za předními sedadly. Celníci v nich našli igelitové sáčky s 70 821 vyloupanými tabletami léku CIRRUS (léky vážily téměř 27 kilogramů). Jedná se zatím o největší množství zajištěných medikamentů celníky v Královéhradeckém kraji. Z tohoto rekordního množství zajištěných léků by bylo možné vyrobit přes šest kilogramů pervitinu v prodejní hodnotě šest až sedm milionů korun," uvedla k případu tisková mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Martina Kolinská.

Případ byl předán Policii ČR s návrhem na zahájení trestního stíhání podezřelé osoby pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy v mezinárodní organizované skupině.

Celní úřad pro Královéhradecký kraj eviduje za rok 2015 celkem 23 záchytů léků s pseudoefedrinem, při nichž celníci zajistili více jak 96 000 tablet léků s různým obsahem této zneužívané látky.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře