Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Do Náchoda zavítal hydrogeolog a balneotechnik Vladimír Řezníček

Do Náchoda zavítal hydrogeolog a balneotechnik Vladimír Řezníček

Email Tisk PDF
seznam článků
Do Náchoda zavítal hydrogeolog a balneotechnik Vladimír Řezníček
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

20232816 10209863269926707 9059497456475460170 oV pondělí 24. července 2017 do Náchoda dnes zavítal RNDr. Vladimír Řezníček, hydrogeolog a balneotechnik, který se už v roce 1962 podílel na průzkumu běloveských zřídel.

V obřadní síni náchodské radnice se tak starosta Jan Birke a místostarostové Miroslav Brát a Jan Čtvrtečka setkali s mimořádným člověkem, uznávaným odborníkem ve svém oboru, podle jehož projektů a pod jeho vedením byly vyhledány a zachyceny zdroje minerálních vod nejen v Bělovsi, ale např. i v Luhačovicích, Karlově Studánce, Velkých Losinách a na mnoha dalších místech v Čechách a na Moravě.

Pan Řezníček zná historii minerálky Ida jako málokdo. O její další osud se zajímá i dnes a přesto, že v Náchodě strávil v minulosti mnoho času, nikdy nenavštívil náchodský zámek. Svůj sen si tak splnil až při této návštěvě města. Jeho zkušenosti a odhodlání jsou pro všechny velkou motivací dotáhnout záměr obnovy lázeňství do konce. Dle jeho slov se již před desítkami let říkalo : "Ida, ta něco vydá". A podle prvních poznatků z nových vrtů tomu ani dnes nebude jinak.

RNDr. Vladimír Řezníček vystudoval Přírodovědeckou fakultu dnešní Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 1960 až do roku 1991 působil ve firmě Geotest Brno. Od roku 1991 až doposud podniká - je majitelem firmy RNDr. Vladimír Řezníček - AQUA MINERA Brno. Je ženatý, má dva syny a vnoučata dospělého věku. Jeho koníčkem je příroda ve všech jejích podobách a je také znalcem vína. Pan Řezníček patří k několika málo odborníkům, kteří celý svůj profesní život i navazující působení v penzijním věku věnovali využívání a ochraně minerálních vod v Čechách a na Moravě. Podle jeho projektů a pod jeho vedením byly vyhledány a zachyceny zdroje minerálních vod v celé České republice. Od roku 1961 působil jako hydrogeolog, od roku 2002 i jako balneotechnik.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře