Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Do kostela na půlnoční mši chtěli s lahví alkoholu

Do kostela na půlnoční mši chtěli s lahví alkoholu

Email Tisk PDF

celaNoc z 24. na 25. prosince 2015 měli policisté v Jaroměři-Josefově obohacenou o zásah před místním kostelem. Zásah skončil bez zranění, ale dva aktéři jsou vyšetřováni pro výtržnictví a útok na veřejného činitele.

"Krátce po půlnoci konala obchůzku hlídka strážníků městské policie, která spatřila dva podnapilé mladíky, kteří šli do kostela s lahví alkoholu. Strážníci mladé muže vykázali, ale jejich opatření se nesetkalo s pochopením podnapilé dvojice. Naopak, mladíci hlasitě vykřikovali a tím přilákávali další a další osoby z okolí. Hlídka již na nic nečekala a přivolala přes linku 158 posily z řad státní policie. V krátké době se ke kostelu sjelo pět policejních aut, jednak z místního obvodního oddělení, ale také i z okolních obvodů. A právě včas. Před kostel se totiž mezitím seběhlo přibližně 30 až 40 lidí, z nich někteří divoce vykřikovali a s policisty se chtěli prát. Hlídkám se však podařilo celou situaci, která již začínala být nepřehledná, zklidnit. Dva nejdivočejší muže, kteří proti nim začali šermovat rozbitými lahvemi, ale museli nakonec policisté zpacifikovat za pomoci hmatů a chvatů sebeobrany. Jednoho mladíka při výpadu zkrotili strážníci městské policie, druhého zpacifikovali policisté z obvodního oddělení," popsala incident tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Oba muži se sice ještě téže noci dostali z policejních pout zpět ke svým blízkým, ale první vánoční svátek každopádně nezačali nejlépe. Policie kvalifikovala jejich jednání jako přečiny výtržnictví a útok na veřejného činitele a proti oběma zahájila úkony trestního řízení.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře