Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko DNA nelže, shoda stop vyšla po čtyřech letech

DNA nelže, shoda stop vyšla po čtyřech letech

Email Tisk PDF

dnaNejen akční honičky a efektní zásahy proti lupičům a násilníkům, ale také vysedávání nad registry a porovnávání získaných stop se záznamy v domácích i zahraničních databázích, to je policejní práce. Výsledky hledání v databázích sice nejsou efektní na pohled, ale jsou stejně hodnotné, neboť policii pomáhají pachatele vyhledat, a to i po delší době od spáchání skutku.

"Zrovna takovým způsobem se podařilo přiřadit jméno určité osoby ke stopě, kterou pachatel zanechal na místě vloupání do obchodu s džínovým zbožím v Náchodě před čtyřmi roky. Osoba se neskrývala v databázích českých, slovenských německých, rakouských ani litevských, ale polských. Náchodští kriminalisté nalezením shodného vzorku DNA na jedné ze zanechaných stop na místě činu s osobou v databázi polské policie po čtyřech letech úspěšně dokončili případ vloupání do obchodu s oblečení a krádeže značkových džínových riflí, bund, triček, svetrů a v ceně 150.000 korun," uvedla tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

K vloupání došlo v srpnu 2011, pachatel rozbil kladivem výlohu, vnikl do prodejny a odcizil z ní okolo 80 kusů značkového oblečení. Případ tehdy zadokumentovala výjezdová skupina, policejní technik v prodejně a v bezprostředním okolí zajistil množství stop. Jednou z nich byl i sejmutý vzorek DNA. V databázi polské policie teď ke vzorku přiřadili osobu 28letého mladíka z Walbrzychu.

"Nyní tedy spisový materiál poputuje cestou právní pomoci do Polska k dalšímu řízení. Podle českých zákonů hrozí podezřelému mladíkovi vzhledem k vyšší způsobené škodě až pětiletý trest odnětí svobody," dodala Eva Prachařová.

Foto archiv Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře