Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko DLNK Racer Team se stal opět mistrem republiky v balónovém létání

DLNK Racer Team se stal opět mistrem republiky v balónovém létání

Email Tisk PDF
seznam článků
DLNK Racer Team se stal opět mistrem republiky v balónovém létání
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

le2V první polovině srpna se DLNK Racer Team z České Skalice zúčastnil mistrovství republiky v balónovém létání. Družstvo ve složení David Línek, Jan Kavan, Petr Klička, Jan Hovorka a Roman Holata hned poté zavítalo na mistrovství Evropy.

Mistrovství ČR se konalo tradičně na Vysočině v okolí obce Radešín. Závodů se zúčastnilo celkem 25 balónů, což byla vůbec největší účast na národním šampionátu v historii. 12 balónů bylo tuzemských a 13 zahraničních. "Počasí vyšlo skvěle a z plánovaných 7 letů jsme odletěli celkem 6, poslední let byl zrušen z důvodu silného větru," uvedl David Línek, pilot DLNK Racer Teamu. Hodnotilo se celkem 20 disciplín, převážně zaměřených na přesnost letu.

"Náš tým si vedl od samého začátku velice dobře. V průběžném pořadí stále byli na medailových pozicích. V mezinárodní konkurenci jsme obsadili druhé místo," pochlubil se pilot. Vzhledem k tomu, že první skončil pilot Dominik Bareford z Velké Británie, mohl DLNK Racer Team slavit po osmi letech opět mistrovský titul!

Přímo z Vysočiny se družstvo přesunulo do maďarského Debrecenu, kde se konalo mistrovství Evropy. DLNK Racer Team zde obhajoval 31. místo z roku 2013. Závodu se účastnilo celkem 102 balónů z 23 evropských zemí. Na programu bylo celkem 12 soutěžních letů plus dva tréninkové.

Kvůli počasí byly nakonec 4 soutěžní lety zrušeny. Závody výrazně ovlivnily vysoké teploty, které v Maďarsku panovaly. "Ve vysokých teplotách je ovladatelnost závodního balónu závislá na jeho hmotnosti, proto většina pilotů, stejně jako my, využívala možnosti létat bez navigátora," přiblížil zákonitosti létání pilot Línek. Let bez navigátora velmi zatěžuje pilota, který kromě řízení balónu musí kompletně zvládat navigaci a kontrolovat okolí, aby nedocházelo k nebezpečným kontaktům s dalšími piloty. "Na závodech platí pravidlo, že se balóny mohou vzájemně dotknout obaly, ale nesmí dojít ke kontaktu koše s obalem soupeře," prohlásil David Línek. "Náš tým se po celou soutěž pohyboval na hranici první desítky, bohužel díky nepříliš povedené poslední disciplíně jsem přebíral celkové 17. místo. I tak se jedná o výborný výsledek, nejlepší výsledek českého balónu za posledních 6 let na kontinentálním šampionátu," doplnil spokojený pilot. Mistrovství Evropy se účastnily ještě další 3 české balóny, které obsadily 35., 60. a 65. místo.

Díky výše uvedeným výsledkům a díky jarnímu druhému místu na spojeném národním šampionátu Belgie a Holandska (58 balónů v soutěži), drží českoskalický tým pevně první pozici v českém ranklistu. To zaručuje nominaci na světové letecké hry v Dubaji v prosinci 2015 a také celkem s jistou účast na světovém šampionátu v japonském městě Saga v říjnu 2016. "Tak nám v obou soutěžích s celosvětovou špičkou držte palce," uzavírá pilot David Línek.

Zdroj www.ceskaskalice.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře