Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Divoké parkování v centru Náchoda skončilo

Divoké parkování v centru Náchoda skončilo

Email Tisk PDF

parkV návaznosti na dokončení úprav Masarykova náměstí v Náchodě, a s tím související změnou dopravního značení, se od tohoto týdne zaměří strážníci Městské policie na striktní dodržování pokynů pro parkování.

"Zatímco v minulém týdnu strážníci řidičům nové značení vysvětlovali a v případě špatně zaparkovaného vozidla řešili vše domluvou, od středy 27. listopadu čekají na hříšníky botičky a pokuty. Považujeme za důležité nastavit jasná pravidla hned od začátku," upřesnil záměr radnice starosta Jan Birke.

"Je mi to líto, ale divoké parkování v centru prostě končí. Hlavním cílem úprav bylo odklonit dopravu v centrální části náměstí od budovy kostela, protože na jeho statice se to podepisovalo čím dál víc. Proto teď budeme chtít, aby se pravidla na náměstí striktně dodržovala, doposud to vzhledem k probíhajícím pracem bylo velmi obtížné postihovat. Jakýsi týden "hájení" je za námi a městští strážníci nyní budou centru věnovat zvýšenou pozornost," dodal starosta.

Podle informace městské tiskové mluvčí Niny Adlof je nově na Masarykově náměstí k dispozci 153 parkovacích míst, osm pro invalidy a dvě parkovací místa pro autobusy. Během 2-3 týdnů k nim přibude dalších přibližně 50 parkovacích míst za budovou radnice v ulici Krámské a od letošního května je řidičům k dispozici také parkoviště na konci ulice Tepenské (za prodejnou Lidl). Parkoviště, které spravují Technické služby Náchod, s.r.o., disponuje velmi krátkou dostupností do centra, velkou kapacitou a také příznivou cenou za parkování (např. osobní auto - 10 Kč/2 hod.).

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře