Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Den s policií 2015 v Náchodě. Děti i dospělí obdivovali policejní práci

Den s policií 2015 v Náchodě. Děti i dospělí obdivovali policejní práci

Email Tisk PDF
seznam článků
Den s policií 2015 v Náchodě. Děti i dospělí obdivovali policejní práci
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

IMG 3478V sobotu 23. května 2015 se na Dětském dopravním hřišti v Náchodě-Bělovsi znovu po roce rozezněly sirény policejních vozů, rozblikaly majáky sanitek a rozhoukaly houkačky hasičských náklaďáků. To se na hřišti tak jako každý rok rozestavila technika bezpečnostních složek a policisté, strážníci a další pozvaní hosté předvedli pro děti i dospělé program s ukázkami své profesionální práce.

"Dopoledne, jak je každoročně zvykem, se v rychlém sledu střídaly ukázky policejní práce se soutěžemi. Děti si mohly bystřit mozek otázkami z dopravní výchovy, posilovat svaly při hodu granátem na cíl, procvičit zručnost na kole, potrénovat sílu při přetahování lanem a další a další dovednosti v připravených disciplínách. Oblíbeným stanovištěm bylo stříkání vodou na terč s náchodskými hasiči nebo právě hod granátem na cíl s policisty. Ale i ostatní stanoviště se celé tři hodiny prohýbala pod náporem dětských soutěžících," uvedla tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Jak děti, tak dospělé zajímala i přistavená technika, otázky na policisty, hasiče i zdravotníky jen pršely, že ani nestačili odpovídat. Tenhle déšť ale vydrželi rádi. Byl totiž jediný, počasí naštěstí ukázalo organizátorům i návštěvníkům svoji vlídnější tvář. Kapky zůstaly všechny nahoře v mracích, a tak si mohli všichni ukázkové a soutěžní dopoledne náležitě užít.

"Kromě návštěvníků si užívali i samotní účinkující. Policisté pro diváky připravili nečekanou podívanou v podobě zásahu proti nebezpečnému pachateli, který se skrýval v davu přímo mezi nimi. Pachatel ještě navíc ohrožoval rukojmí (domluvenou figurantku, nutno dodat). To ale návštěvníci netušili. Naopak s respektem spolupracovali s policisty a nakonec při bleskovém zásahu policistů za pomoci služebního psa vydechli úlevou. Vzápětí odměnili dvounohé i čtyřnohé příslušníky potleskem. K této skutečně dynamické ukázce přidali policisté ještě několik dalších ukázek výcviku. Každé z nich malí i velcí zaslouženě znovu tleskali," řekla Eva Prachařová.

Další atrakcí se stal šestiletý americký buldok Vanti, kterého přišel dětem i dospělým ukázat náchodský policista Štefan Bartók. Kromě toho, že má psa vzorně vycvičeného i pro cannisterapii, pejsek ukázal, že umí i další kousky. Nejvíc pak nadchl, především tedy děti, svými vysokými skoky. Po krátkém rozběhu vyskočil na peška, zavěšeného ve výšce 190 cm, zakousl se do něj a ještě se nechal od pána houpat. Pak nechal desítky minut hladit a objímat dětskýma ručkama.

Stejně nadšeně ovšem děti sedaly i dovnitř služebního vozu městské policie. Jen dnes se totiž mohly povozit za odměnu. Blikající vůz pomalu kroužící po kruhovém objezdu dopravního hřiště už byl ale opravdu tou poslední atrakcí. Kdo z dětí stačil obejít všechna soutěžní stanoviště, mohl si vybrat "lepší" cenu. Ale ani ostatní nepřišli zkrátka. Každý, kdo soutěžil, si ze dne s policií odnášel nějakou pěknou hračku nebo předmět. To, co nesoutěžili alespoň omalovánky nebo vystřihovánky. A všichni dohromady pěkné zážitky.

"A na úplný závěr nezbývá, než vyjádřit díky. Návštěvníkům, že přišli, a všem kteří spolupracovali, za jejich pomoc. Organizátoři velice děkují za nezištnou pomoc Dětskému dopravnímu hřišti Náchod, Hasičskému záchrannému sboru, Českému červenému kříži, Zdravotnické záchranné službě, Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra, BESIPu, Pracovní komisi prevence kriminality města Náchod, stejně tak i dalším pomocníkům a sponzorům," poděkovala Eva Prachařová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře