Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Dárci krve v Červeném Kostelci byli oceněni medailemi a kříži MUDr. Jana Janského

Dárci krve v Červeném Kostelci byli oceněni medailemi a kříži MUDr. Jana Janského

Email Tisk PDF
seznam článků
Dárci krve v Červeném Kostelci byli oceněni medailemi a kříži MUDr. Jana Janského
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

spo1"Daruji svou krev. Nevadí, že nevím komu. Bude to člověk. Člověk se svým trápením, se svými radostmi a snad i s novým poznáním, jak cenný je život."

A. Rusová

V úterý 25. listopadu byli do salonku kavárny Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci pozváni ti, kteří jako anonymní bezplatní dárci krve měli být odměněni Českým červeným křížem medailemi prof. MUDr. Janského za vícečetné darování krve.

Byly připraveny Jánského bronzové medaile za 10 odběrů krve, stříbrné Jánského medaile za 20 odběrů a zlaté Janského medaile za 40 bezplatných odběrů krve. K předání byly i Zlaté kříže III. třídy prof. MUDr. Jana Janského za 80 bezplatných odběrů krve. Slavnostního obřadu se zúčastnily za Oblastní spolek Českého červeného kříže jeho ředitelka Lenka Zelená a předsedkyně dozorčí rady ČČK Ing. Jaroslava Vlčková. Poděkování za Město Červený Kostelec vyjádřila ve svém projevu a básni od A. Rusové členka Rady města Červený Kostelec a předsedkyně SPOZ Marcela Kollertová za hudebního doprovodu Mgr. Ludmily Černé. Byli vyznamenáni tito naši spoluobčané:

Bronzové medaile
Bronzovou medaili prof MUDr. Jana Janského převzali: Ladislava Bláhová, Zuzana Brandová, Martina Cinková, Ing. Zuzana Jančíková, Hana Kábrtová, Jana Košová, Martina Kubečková, Tereza Kubečková, Monika Němečková, Denisa Šrůtková, Eliška Vlčková, Jakub Brát, Lukáš Čtvrtečka, Jakub Duška, Martin Hanuš, Pavel Hanuš, Jiří Jenka, Martin Jirmann, Petr Koše, Pavel Mach, Kamil Regner, Ing. Josef Řezníček a Petr Řezníček.

Stříbrné medaile
Stříbrné medaile prof. MUDr. Jana Janského byly předány: Haně Berkové, Lence Krejbichové, Markétě Lerchové, Janu Havlovi, Davidu Hlavovi a Pavlu Štěpánskému.

Zlaté medaile
Zlatými medailemi prof. MUDr. Jana Janského byli oceněni: Jana Krtičková, Miroslav Bartoš, Tomáš Malý, Pavel Řízek a Petr Nývlt.

Zlaté kříže III. třídy
Ocenění Zlatým křížem III. třídy prof. MUDr. Jana Janského za 80 bezplatných odběrů obdrželi: Radka Semeráková, Pavel Antoš, Jan Omámik a Jiří Semerák.

Naši milí dárci krve, děkujeme za vaši obětavost, kterou druhým pomáháte navrátit zdraví a někdy i život. Za ty, kteří vaši krev dostali, i za ty, kteří z důvodů zdraví krev dávat nemohou, vám upřímně děkujeme a přejeme vám dostatek zdraví, pohodu a vše dobré ve vašem životě.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře